Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 lutego 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


V NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lutego 2020 roku

 

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji (na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych).

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W bieżącym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian.

 

 1. We wtorek, 11 lutego, będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego. Niech ten dzień uwrażliwi nas na potrzeby ludzi chorych i wiekiem osłabionych, pomoże zainteresować się tymi, którzy mieszkają obok nas i potrzebują naszej pomocy. Niech będzie także przypomnieniem o sakramencie chorych do przyjęcia którego powinniśmy zachęcać tych, którzy nie mogą już uczestniczyć we Mszach Świętych i nabożeństwach w kościele. Przypominamy że w naszej parafii istnieje możliwość przyjmowania przez chorych i starszych parafian w swych mieszkaniach Komunii Świętej w każdą niedzielę i uroczystość kościelną. Chętnych prosimy zgłosić w Kancelarii Parafialnej. Dzień Chorego zorganizujemy w parafii w ramach tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Z racji tego wspomnienia nie będzie w tym dniu tradycyjnego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na cotygodniową nowennę a w sobotę o godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek 13 lutego przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 przeżyjemy godzinę różańcową zaś o godz. 12.00 Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. Również w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwające remonty witraży i organów i konieczny remont dachu naszego probostwa). Przypominamy że w ubiegłym roku nie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego spodziewanej dotacji na remont witraży i jako parafia musimy zapłacić za wykonaną renowację z funduszy parafialnych co jest dla parafii bardzo wielkim wydatkiem. Za każdą więc ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i okolic (od 1 do 4 czerwca 2020 roku). Zaliczka przy zapisie wynosi 100 złotych.

 

 1. Z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w dniach od 15 do 17 maja 2020 roku organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Szczegóły pielgrzymki są umieszczone na miniplakacie w gablotce.

 

 1. Podajemy do wiadomości zainteresowanych że Dni Skupienia dla narzeczonych odbędą się w roku 2020 w krypcie kościoła Świętego Józefa w Chorzowie w następujących terminach: 7 marca, 6 czerwca, 5 września i 21 listopada.

 

 1. Informujemy że bierzmowanie osób dorosłych (które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną a nie przyjęły jeszcze tego sakramentu) odbędzie się w roku 2020 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w następujących terminach: 12 marca, 7 maja, 25 czerwca, 8 października i 19 listopada. Przygotowanie do tego sakramentu obejmuje 5 obowiązkowych katechez, które mają miejsce w kolejne wtorki poprzedzające wybrany termin bierzmowania w salkach przy probostwie parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

 

 1. Po raz kolejny ogłaszamy nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Orkiestra dysponuje instrumentami a nauka gry jest bezpłatna. W orkiestrze ma obecnie miejsce pierwsza zmiana pokoleniowa. Orkiestrę pro-wadzi nowy dyrygent, gdyż dotychczasowy, w związku z wiekiem i problemami zdrowotnymi, zmuszony był zrezygnować. Część muzyków zaś wybrała grę w innych orkiestrach. Prosimy więc zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych. Informacje o orkiestrze można uzyskać zasadniczo w każdy wtorek i czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00 oraz każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 w salce Domu Parafialnego lub bezpośrednio u księdza proboszcza. Orkiestra również zaprasza do współpracy takie osoby, które grają bądź grały na instrumentach dętych i są chętne do okazyjnego wsparcia młodych muzyków w czasie różnego rodzaju występów oraz osoby, które chciałyby pomóc nauczyć grać nowych kandydatów.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Krystyna Wicher i śp. Stefania Sitko. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.