Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 października 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2016 roku

 

 

1. Przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przed kościołem odbywa się zapowiadana zbiórka przeznaczona na chorzowskie Hospicjum.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.

3. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

4. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. W środę, 12 października o godz. 8.45 sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

6. W czwartek, 13 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski połączony w tym miesiącu z tzw. „Dniem Chorych”. Od godz. 8.30 będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 11.00 przeżyjemy „Godzinę Różańcową” a o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą, po której poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia oraz udzielimy tzw. błogosławieństwa lourdzkiego. Gościć w tym dniu w naszej parafii będzie ksiądz doktor Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Do udziału zapraszamy chorych i starszych wiekiem parafian. Tych którzy nie będą mogli przybyć odwiedzimy według tradycyjnego porządku z posługą sakramentalną w bieżącym tygodniu.

7. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy jak najlepsze życzenia i dziękujemy za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia.

8. W związku ze wspomnieniem Świętej Teresy z Avila Siostry Karmelitanki Bose z katowickiego klasztoru zapraszają w sobotę, 15 października godz. 18.00 do swojej kaplicy na Mszę Świętą. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ojciec Krzysztof Górski – Karmelita Bosy.

9. W niedzielę, 16 października przypada Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to także 38 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły. W tym dniu przed kościołem zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

10. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

11. Jeszcze raz informujemy że w kościele Świętego Józefa w Chorzowie rozpoczął się cykl katechez dla dorosłych, którzy z jakiegoś powodu nie ukończyli katechizacji w zakresie szkoły średniej lub zawodowej. Przypominamy że ukończenie katechizacji w zakresie szkoły średniej lub zawodowej jest wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy odbywają się w każdą środę o godz. 19.00.

12. Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie „Kronika rodzinnej niedzieli” pod patronatem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd do Ziemi Świętej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kroniki będącej dokumentacją przeżytej wspólnie niedzieli. Można to zrobić przy pomocy kroniki wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem, kręcąc krótki filmik (do 10 minut) czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl

13. Zakończyliśmy planowany na bieżący rok etap malowania części naszego kościoła. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania tego zamierzenia pracując i pomagając, często bezinteresownie poświęcając swój czas i zdrowie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszego parafianina pana Dariusza Grzymka. Jesteśmy wdzięczni za pomysł, fachowe porady i wykonanie zdecydowanej większości prac.

14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

15. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Janina Szymandera i śp. Joanna Piwoń. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu.