Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 października 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2017 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na chorzowskie „Hospicjum”.

 

 1. Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc Nabożeństw Różańcowych. W niedziele nabożeństwa będziemy odprawiać o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec będziemy odprawiać po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęcamy aby Nabożeństwa Różańcowe połączyć z przeżyciem Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.

 

 1. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.

 

 1. Również we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele odbędzie się spotkanie zgłoszonych kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. W środę o godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele dodatkowa Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców.

 

 1. W październiku nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna.

 

 1. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 1. W sobotę, 7 października 2017 roku odbędzie się XIV Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty wraz z ich rodzinami do Piekar Śląskich pod hasłem: „Co mówi Duch Święty do Kościoła” . Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.40 przy pomniku Świętego Jana Pawła II.

 

 1. Za tydzień przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 9 do 14 października). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Już dziś informujemy że w środę 11 października o godz. 19.00 na probostwie rozpocznie się spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Konferencja Episkopatu Polski poparła zbieranie podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, które celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Projekt nie zawiera innych zmian w ustawie aborcyjnej. Podpisy można składać w Kancelarii Parafialnej na specjalnych formularzach. Do wpisania się na listę potrzebny jest numer PESEL.

 

 1. Wszystkim parafianom, którzy brali udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Rajnhold Bartos, śp. Roman Długajczyk i śp. Józef Domagała. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.