Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 19 czerwca 2016

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2016 roku 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 20 czerwca, odbędzie się autokarowa Parafialna Pielgrzymka do kościoła Świętego Floriana w Żywcu. Pielgrzymi nawiedzą też żywiecką Konkatedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz odpoczną na nadbrzeżu Jeziora Żywieckiego (przy Zaporze w Tresnej). Wyjazd pielgrzymki o godz. 8.30 sprzed naszego kościoła. Nad Jeziorem Żywieckim będzie możliwość zakupienia obiadu.
 4. Przypominamy że w poniedziałek 20 czerwca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 5. W związku z malowaniem kościoła nie będzie w tym tygodniu wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej nowenny i sobotniej adoracji.
 6. W najbliższą środę o godz. 10.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego.
 7. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 23 czerwca będziemy w naszym kościele sprawować Msze Święte dziękczynne za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. O godz. 12.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej numer 13 zaś o godz. 13.30 uczniów i nauczycieli Gimnazjum numer 4. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 8. W piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 9. W sobotę, 25 czerwca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.
 10. Na prośbę organizatorów podajemy informację że 40 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2016 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 120 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskich parafiach Świętego Antoniego, Świętej Jadwigi Śląskiej i Dobrego Pasterza.
 11. Prezydent Miasta Chorzów oraz Kawalerowie i Damy Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie zapraszają na uroczystości związane z przypadającą w tym roku 759 rocznicą obecności Bożogrobców w Chorzowie. Najważniejszym wydarzeniem tych uroczystości będzie Msza Święta sprawowana w sobotę, 25 czerwca 2016 roku o godz. 12.00 w chorzowskim kościele Świętej Maryi Magdaleny. Oprawę muzyczną tej Mszy Świętej stworzy Orkiestra Dęta Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy w ubiegłym tygodniu pomogli przy malowaniu naszego kościoła. Chętnych do dalszej pomocy zapraszamy także w nadchodzącym tygodniu.
 13. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Orkiestra przeżywa w tym roku 5 rocznicę swego powstania. Latem tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Kotliny Kłodzkiej. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem możemy wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność.
 14. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leokadia Kobylarz, śp. Adrian Szyrżysko, śp. Zbigniew Kapała i śp. Klementyna Czak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.