Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 25 października 2015

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii.
 2. Dzisiaj przypada 81 rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. Otoczmy go naszymi modlitwami.
 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Różańcowe. Dziś odprawimy Różaniec o godz. 15.15, w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę o godz. 17.15, w czwartek po Mszy Świętej szkolnej, zaś w piątek o godz. 7.30.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 5. Wtorkowe Nabożeństwo Różańcowe ubogacą pani Elżbieta Ogerman, nasza parafianka i solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz pan Krzysztof Jasiński, organista parafii Świętej Barbary w Chorzowie. W tym dniu będzie też okazja do nabycia płyty „Przemijanie” zawierającej pieśni przez nich  wykonywane.
 6. W środę, 28 października przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji 54 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za dar naszej świątyni, budowniczych, fundatorów i dobrodziejów kościoła oraz za łaski otrzymane w minionych latach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 sprawowaną za parafian. W czasie Nabożeństwa Różańcowego w tym dniu część pieśni wykona chór działający na terenie naszej parafii.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. W najbliższy piątek, 30 października o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w sobotę, 31 października o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących których rocznice śmierci i życiowych wydarzeń przypadały w październiku. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i za swoich bliskich.
 9. W piątek, 30 października o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo żałobne ofiarowane za bliskich nam zmarłych a zwłaszcza za parafian zmarłych w ostatnim roku. Po nabożeństwie bliscy tych zmarłych będą mogli zabrać znicze i postawić je na ich grobach, jako wyraz parafialnej pamięci modlitewnej. Żałobną oprawę muzyczną nabożeństwa stworzy nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ponieważ na terenie naszej parafii nie ma cmentarza zachęcamy parafian do uczestnictwa w tym dniu w  nabożeństwach popołudniowych w sąsiednich parafiach:- w parafii Świętej Barbary o godz. 14.00 nabożeństwo w kościele, potem procesja na cmentarz przykościelny oraz na cmentarz mariacki- w parafii Świętej Jadwigi o godz. 15.00 nabożeństwo w kościele, potem procesja na cmentarz oraz Msza Święta w kaplicy cmentarnej
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację katowickiej Archikatedry.
 12. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecania za zmarłych z racji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek.
 13. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).
 14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Kubas i śp. Stanisław Wilczek. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.