Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 23 września 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września 2018 roku

 

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na malowanie kościoła oraz renowację witraży i organów).
 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 1. W poniedziałek, 24 września obchodzi swe imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji, zaś w środę, 26 września Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do salki Domu Katechetycznego na spotkanie Katechezy Dorosłych.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu wrześniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 1. W sobotę, 29 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu wynosi 20 złotych. Oprawę liturgiczną Mszy Świętej stworzy w tym roku nasza parafia. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieciom, które w 2019 roku przystąpią pierwszy raz do Komunii Świętej.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. Osoby uczęszczające do VIII klasy szkoły podstawowej, III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 2 października po wieczornej Mszy Świętej.
 1. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik która odbędzie się 13 października 2018 roku w ramach Pielgrzymki Apostolatu „Margaretka”. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych.
 1. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej powinny uzyskać je osobiście w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbyć uroczystości chrzcielnej. Przypominamy też że, godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić jedynie wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła. Informujemy też że przyjmujący chrzest powinien mieć jednego chrzestnego. W przypadku gdy jest dwoje chrzestnych muszą to być mężczyzna i kobieta.
 1. Informujemy że wraz z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych dokumenty imienne i jakiekolwiek zaświadczenia wydawane w Kancelarii Parafialnej (takie jak świadectwa chrztu czy świadectwa bierzmowania) może odbierać osobiście jedynie osoba której te dokumenty dotyczą. W wypadku osób niepełnoletnich mogą to uczynić jedynie rodzice lub prawni opiekunowie. Innym osobom nie mogą one być wydawane. Jeśli przeszkodą do osobistego odebrania tych dokumentów jest wiek, zdrowie czy miejsce zamieszkania osoba zainteresowana winna zwrócić się telefonicznie lub mailowo do parafii z prośbą o ich wydanie. Zostaną one wtedy przesłane pod adres wskazanej parafii i tam będzie możliwość ich osobistego odebrania.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2019 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.