Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2019/2020

W sobotę, 16 listopada rozpoczniemy Odwiedziny Duszpasterskie. Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicy Żołnierzy Września, Beskidzkiej, Śląskiej, Gołębiej, części Sztygarskiej, części Lipińskiej oraz Bocznej.

 

Poniżej podajemy szczegółowy plan Kolędy. Prosimy o zapoznanie się z nim oraz z informacjami dotyczącymi prawidłowego przebiegu kolędy, które znajdują się poniżej.

 

  1. Kolęda to odwiedziny duszpasterskie kapłana połączone z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla domowników oraz okazja do wsłuchania się w życzliwie przekazane spostrzeżenia parafian.
  1. Kolęda jako odwiedziny duszpasterskie ze względów praktycznych przebiega w części poza okresem bożonarodzeniowym. Dlatego prosimy by w czasie Kolędy odbywającej się w okresie zwykłym i w okresie Adwentu nie przystrajać swych mieszkań w elementami związanymi z Bożym Narodzeniem.
  1. Kolędą rozpoczyna się zasadniczo od godz. 15.00.
  1. Kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy wyznaczają w tym roku zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań.
  1. Pierwszym momentem Kolędy jest wejście ministrantów i odśpiewanie z wszystkimi domownikami stosownej pieśni.
  1. Na Kolędę prosimy przygotować: krzyż postawiony na stole nakrytym białym obrusem i świece (zapalone już przed wejściem ministrantów) oraz naczynie z wodą święconą.
  1. Grzeczność wymaga aby odwiedzin kolędowych nie zakłócał sprzęt grający, włączony komputer czy telewizor a domownicy byli stosownie ubrani.
  1. Odwiedziny duszpasterskie to wielka szansa poznania i porozmawiania przez kapłana ze wszystkimi członkami rodziny. Dlatego ważne jest aby wszyscy domownicy tak zaplanowali sobie czas by być obecnymi na Kolędzie.
  1. Parafianie, którzy nie mogą przyjąć Kolędy o wyznaczonej porze dnia mogą to uczynić po zakończaniu przez kapłana odwiedzin w danym dniu, a ci którzy nie mogą przyjąć Kolędy w wyznaczonym dniu mogą to uczynić w terminie Kolędy dodatkowej.
  1. Ofiary materialne złożone w czasie odwiedzin duszpasterskich zostaną przeznaczone przede wszystkim na trwające oraz planowane remonty i inwestycje w naszej parafii.

*****************************************************************************************************

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WIELE SPOKOJU I RADOŚCI

NA CZAS PRZYGOTOWANIA SIĘ DO PRZEŻYCIA KOLĘDY

A WIEDZĄC ILE DOBRA DOŚWIADCZAMY OD WAS – NASZYCH PARAFIAN

JAKO KAPŁANI CIESZYMY SIĘ

NA TO SZCZEGÓLNE SPOTKANIE KOLĘDOWE Z WAMI


******************************************************************************************************