Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 czerwca 2014

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W czasie zbiórki przed kościołem możemy natomiast wspomóc materialnie rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zaś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. Msza Święta dla młodzieży będzie w tym miesiącu dopiero w czwartek, 12 czerwca.
 8. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 9. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta w tym dniu będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony przez was datek.
 10. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z przedwakacyjną posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 9 do 14 czerwca). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 11. W sobotę, 14 czerwca członkowie Żywego Różańca pragną udać się na pielgrzymkę do sanktuarium w Pasierbcu oraz do Limanowej. Wyjazd planowany jest o godz. 8.30. Koszt wynosi 35 złotych od osoby. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 12. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 3 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uroczystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
 13. Wszystkim pielgrzymom którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy również księdzu Michałowi za poprowadzenie pieszej pielgrzymki. Podziękowania niech przyjmie także Społeczność chorzowskiej „Wyspy” za zorganizowanie wystawy fotografii Świętego Jana Pawła II, Społeczność Gimnazjum numer 4 za „Wieczór poetycki” oraz pan Krzysztof Świda, pani Agnieszka Wójcik i wszyscy twórcy koncertu  pieśni maryjnej dedykowanego matkom.
 14. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w kontynuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych.
 15. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Herbert Opuchlik, śp. Lidia Ganczarczyk i  śp. Marek SobczykPowierzmy ich miłosierdziu Bożemu.