Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 lipca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 lipca 2018 roku

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W piątek, 6 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Dojazd we własnym zakresie.

 

 1. W następną niedzielę, 8 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą oni do nas Słowo Boże a po Mszach Świętych będą przed kościołem rozprowadzać swe Kalendarze Misyjne.

 

 1. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna we wszystkie dni (od poniedziałku do piątku) tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.

 

 1. Przypominamy że, tak jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki są sprawowane o godz. 18.00.

 

 1. W czasie wakacji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.

 

 1. Przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich.

 

 1. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 15 do 19 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się 42 Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt noclegu w Częstochowie i przewozu bagażu wynosi 140 zł. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

 

 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 12 czerwca obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.

 

 1. W czasie wakacji w parafii przebywa zasadniczo dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.

 

 1. Przypominamy że do końca sierpnia okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 

 1. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zamianował do naszej parafii nowego wikariusza, którym będzie ksiądz Marek Lampa. Księdza Marka powitamy w niedzielę, 2 września, w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00.

 

 1. W czwartek, 5 lipca w od godz. 9.00 do godz. 13.00 na placu przed naszym kościołem będzie istniała możliwość bezpłatnego zbadania sobie słuchu. Jednocześnie informujemy, że parafia jedynie udostępnia teren do przeprowadzenia tych badań lecz nie bierze żadnej odpowiedzialności za ich poziom i skuteczność.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.