Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 marca 2015

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 2. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. We wtorek o godz. 18.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W okresie zimowym nie odbywa się procesja z relikwiami Świętego Floriana.
 4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W bieżącym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 6. W czwartek, 5 marca przypada 12 rocznica śmierci Księdza Kanonika Eugeniusza Marcisza – byłego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Msza Święta za księdza Eugeniusza będzie sprawowana w naszym kościele w najbliższą niedzielę, 8 marca o godz. 9.00.
 7. Także w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 9. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspo-minać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 10. W sobotę, 7 marca grupa kleryków naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia diakonatu. W nadchodzącym tygodniu, w którym przeżywać będą swe rekolekcje, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 11. W przyszłą niedzielę, 8 marca, po porannej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie członków Franciszkańskiej Rodziny Świeckich.
 12. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy raz jeszcze że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej winny uzyskać je osobiście w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbyć uroczystości chrzcielnej. Ten wymóg obowiązuje także osoby mieszkające i mające pełnić tę godność na terenie naszej parafii. Przypominamy że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić tylko wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła.
 13. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gabriela Gawor, śp. Adam Sok, śp. Edward Stahr i śp. Magdalena Niedurny. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.