Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 marca 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2020 roku

 

 

 

 

 1. W dzisiejszą I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy Niedzielę Trzeźwości. W czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy się modlić w sposób szczególny o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech Niedziela Trzeźwości będzie dla nas wezwaniem do refleksji nad krzywdami jakie niektórzy z nas wyrządzili sobie lub swym bliskim będąc pod wpływem alkoholu. Niech będzie również zachętą do podjęcia zobowiązania trzeźwości a nawet abstynencji. Kolekta dzisiejsza jest tak zwaną jałmużną postną.

 

 1. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian.

 

 1. W poniedziałek, 2 marca, od godz. 17.00 do godz. 18.00 w pomieszczeniu naszej Kancelarii Parafialnej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków „Kręgu Biblijnego”.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także w środę, 4 marca o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się kolejne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę, 8 marca godzinie 9. 00 odprawimy w naszym kościele Mszę Świętą za Księdza Kanonika Eugeniusza Marcisza – byłego proboszcza naszej parafii w związku z przypadającą 5 marca, 17 rocznicą Jego śmierci.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.00. Przed rozpoczęciem rozważań Drogi Krzyżowej imiennie wspomnimy naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. „Zalecki” można wypisać na zwykłych kartkach lub pobrać u ministrantów specjalny formularz. Taki formularz dołączamy też do dzisiejszego „Biuletynu Parafialnego”. W tym roku „zalecki’ można składać tylko w Kancelarii Parafialnej oraz przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej. W minionych latach zauważyliśmy niepokojącą tendencję do wychodzenia z kościoła po skończonej Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi nasz wikariusz, ksiądz Michał Lepich.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i okolic.

 

 1. Osoby zainteresowane naukami przedmałżeńskimi powinny do poniedziałku, 2 marca 2002 roku zgłosić swój udział dzwoniąc pod numer 886 795 390. Nauki rozpoczną się w poniedziałek, 16 marca 2020 roku.

 

 1. W związku z jubileuszem 200 lat Wspólnot Żywego Różańca w sobotę 14 marca  o godz. 10.00 zapraszamy Członków Żywego Różańca do kościoła Świętej Jadwigi (który jest w tym dniu kościołem stacyjnym) na modlitwę różańcową, Mszę Świętą a potem na spotkanie do Domu Parafialnego (przy ulicy Chrobrego 17).

 

 1. Mając na uwadze wskazania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ryzyko zagrożenia epidemiologicznego i dobro wiernych Archidiecezja Katowicka odwołuje wyjazd do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, zaplanowany w dniach od 15 do 17 maja 2020 roku.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leokadia Napieralska, śp. Mieczysław Bujnarowski, śp. Brygida Major i śp. Krystian Nowak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.