Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 10 lutego 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lutego 2019 roku

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na pomoc w remoncie Kolegium Polskiego w Rzymie.
 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 1. W poniedziałek, 11 lutego, będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi w tym dniu o godz. 10.00Mszę Świętą za chorych naszej archidiecezji w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Goduli. Będzie ona transmitowana przez archidiecezjalne Radio eM. Niech ten dzień uwrażliwi nas na potrzeby ludzi chorych i wiekiem osłabionych, pomoże zainteresować się tymi, którzy mieszkają obok nas i potrzebują naszej pomocy. Niech będzie także przypomnieniem o sakramencie chorych do przyjęcia którego powinniśmy zachęcać tych, którzy nie mogą już uczestniczyć we Mszach Świętych i nabożeństwach w kościele. Przypominamy że w naszej parafii istnieje możliwość przyjmowania przez chorych i starszych parafian w swych mieszkaniach Komunii Świętej w każdą niedzielę i uroczystość kościelną. Chętnych prosimy zgłosić w Kancelarii Parafialnej. Tradycyjny Dzień Chorego zorganizujemy w parafii w ramach tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W środę, 13 lutego przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie tradycyjnej środowej nowenny.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży i trwający gruntowny remont organów). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Przypominamy że, w gablotce, w przedsionku kościoła wywieszone są terminy Dni Skupienia dla narzeczonych oraz terminy udzielania sakramentu bierzmowania dorosłym w katowickiej katedrze w 2019 roku.
 1. W czasie ferii zimowych w parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (a w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymki na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku) i do Kodnia (od 3 do 6 czerwca 2019 roku. Zapisanych już pielgrzymów do Kodnia prosimy o potwierdzenie udziału i wpłatę zaliczki w wysokości 50 złotych.
 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 1. W związku z pytaniami parafian, pragniemy poinformować, że ofiary pieniężne składane w czasie tak zwanych kolekt zbieranych podczas Mszy Świętych są przeznaczane na cel zapowiedziany w ogłoszeniach parafialnych. Jeśli nie ma takiej zapowiedzi kolekta jest przeznaczana na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej parafii. Z tych złożonych przez wiernych ofiar jest między innymi udzielana pomoc chorym, naprawdę biednym i potrzebującym oraz pokrywane są koszty koniecznych remontów, inwestycji, usuwania nieprzewidzianych awarii i bieżące, wynikające z sytuacji, wydatki. Jedna z tych kolekt, raz w miesiącu, na mocy wieloletniej tradycji, jest nazywana kolektą specjalną. Za każdy dar materialny złożony w przeszłości i w przyszłości jako Wspólnota Parafialna dziękujmy sobie nawzajem.
 1. Dzieciom i młodzieży udającym się na ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku i przypominamy że, wyjazdy nie zwalniają z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.