Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 10 września 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 1. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 15.15.
 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.
 1. Od poniedziałku, 11 września, w Kancelarii Parafialnej (w godzinach jej otwarcia) będzie można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2018. Bardzo prosimy aby osoby które w następnym roku kalendarzowym pragną zarezerwować intencję na konkretny termin uczyniły to jak najprędzej.
 1. We wtorek, 12 września, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 1. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 17.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. W środę, 13 września przeżywać będziemy tradycyjny Dzień Fatimski według stałego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Także w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do salki Domu Katechetycznego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 1. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 1. W czwartek o godz. 17.00 sprawowana będzie cotygodniowa Msza Święta szkolna. W czasie tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne. Prosimy je przynieść do kościoła. Od godz. 16.30 dajemy szczególną okazję do spowiedzi uczniom wszystkich klas.
 1. W sobotę, 16 września wyruszy dwudniowa pielgrzymka autobusowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą w naszym kościele, w sobotę o godz. 6.00. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 12 września 2017 roku, o godz. 18.30 w naszym kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.
 1. Także w sobotę od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W następną sobotę w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz. 9.30 na „Święcie Bierzmowanych” zgromadzi się młodzież która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania a w następną niedzielę o godz. 14.00 spotkają się na corocznym Dniu Wspólnoty grupy Dzieci Maryi.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 1. Niedługo rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego prosimy osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu, by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz należy pobrać i oddać wypełniony w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
 1. Raz jeszcze informujemy iż, nastąpiła zmiana terminu planowanej na 2018 rok Pielgrzymki do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbędzie się od 14 do 21 marca 2018 roku. Informacje i zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Tam też należy pobrać i wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.
 1. W przedsionku kościoła został wywieszony plakat z informacją o planowanej nowej pięknej inicjatywie pod nazwą „Najlepsze warsztaty dla żon”. Jest tam podany także telefon kontaktowy oraz adres mailowy organizatorów. Prosimy zapoznać się z tą propozycją i skorzystać z niej.
 1. Parafia Świętego Antoniego w Chorzowie organizuje spotkanie osób, które w minionych latach były związane Ruchem Światło-Życie. Spotkanie rozpocznie się, w sobotę 16 września 2017 roku, Mszą Świętą o godz. 16.00, po której w krypcie kościoła będzie oazowa Agapa. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.