Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 11 czerwca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 czerwca 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc w działalności misyjnej Księdza Piotra Kołcza, który dziś gości w naszej parafii.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W tym tygodniu odwiedzimy z posługa sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Ponieważ w czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chorych z ulic: Reymonta i Wandy odwiedzimy już w środę 14 czerwca. Przypominamy że w lipcu i sierpniu nie ma comiesięcznych zorganizowanych odwiedzin. Kapłani natomiast zawsze służą swą posługą w konkretnych przypadkach.

 

 1. We wtorek, 13 czerwca według tradycyjnego porządku przeżyjemy kolejny Dzień Fatimski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana. W tym tygodniu nie będzie też środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy czwartek, 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dzieci komunijne w swych strojach oraz naszą sanktuaryjną orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Żołnierzy Września, Beskidzką, Lipińską, Gołębią, Sztygarską, Gwarecką (za przystankiem autobusowym skręt w prawo i przejście drogą od strony garaży, potem pomiędzy blokami numer 69 i 71 wejście z powrotem na ulicę Gwarecką i skręt w lewo do ulicy Śląskiej), Śląską, Ks. Szwedy i wejście na teren kościelny. Uczestnicy procesji niech zabiorą ze sobą Skarbiec z pieśniami.

 

 1. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).

 

 1. Wszystkie dziewczynki naszej parafii zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i w dniach Nabożeństw Eucharystycznych. Niech każda z nich przyniesie ze sobą własny koszyczek wypełniony kwiatami i zgodnie z piękną tradycją towarzyszy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Także w czwartek w Mysłowicach odbędzie się VIII edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” pod hasłem: W stronę prawdy.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Czech i Austrii, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Szczególnie dziękujemy za modlitwy zanoszone do Boga w austriackim opactwie Sankt Florian związanym z patronem naszego miasta i parafii Świętym Florianem. Jednocześnie informujemy iż organizację tego wyjazdu parafia powierzyła Biuru Podróży Abraksas z Katowic. Do tego biura należy więc kierować ewentualne uwagi odnośnie odbytego wyjazdu.

 

 1. Informujemy, że w dniach 4 – 6 września 2017 roku pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Kalisza i okolicznych sanktuariów. Chętnych prosimy o zarezerwowanie sobie miejsc przez zapisanie się na listę w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W niedzielę, 28 maja 2017 roku minęła 6 rocznica pierwszego spotkania chętnych do jej tworzenia. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca 2017 roku w czasie Mszy Świętej o godz. 9.00 członkowie orkiestry podziękują Bogu i ludziom za otrzymane w tym czasie dobro. W lipcu tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Małopolski. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dlatego też w niedzielę, 18 czerwca po każdej Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Starsi parafianie wspominają że istnienie parafialnej orkiestry dętej było jednym z pragnień budowniczego naszego kościoła Księdza Prałata Konrada Szwedy.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Dziś nie ma „Biuletynu Parafialnego”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Małgorzata Gazdecka. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.