Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 11 marca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018 roku

 

 

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych płynących ze Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to tzw. „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś różowy kolor szat występujący w liturgii tylko dwa razy w roku. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania chóru kościoła, remontu organów i renowacji witraży).
 2. Gościmy w naszej parafii Księdza Emanuela Pietrygę – proboszcza parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie. Ksiądz Emanuel wygłosi do nas Słowo Boże i będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć”. Cena książki wynosi 20 złotych.
 3. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. We wtorek, 13 marca przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W związku z remontem kościoła w tym miesiącu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, Godziny Różańcowej oraz błogosławieństwa lourdzkiego a cały Dzień Fatimski będziemy przeżywać w krypcie naszego kościoła.
 5. Także we wtorek przypada piąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w krypcie naszego kościoła Msza Święta szkolna.
 8. Także w czwartek, 15 marca minie 22 rocznica śmierci Księdza Biskupa Czesława Domina przez wiele lat biskupa pomocniczego diecezji katowickiej a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wypraszajmy dla niego radość nieba.
 9. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie dopiero po Mszy Świętej wieczornej i nie będą w czasie jej trwania czytane zalecki i wypominki za zmarłych. Odprawimy ją na terenie naszej parafii. Z krypty pójdziemy ulicami: 75 Pułku Piechoty, następnie ulicą Żołnierzy Września, Beskidzką, Gwarecką, Szpitalną, drogą osied-lową obok bloków przy ulicy Szpitalnej (wejście bliższe Drogowej Trasy Średnicowej), Gwarecką, Śląską, Księdza Konrada Szwedy i wejście na teren kościelny. Na Drogę Krzyżową przynieśmy ze sobą świece i skarbce. W tym roku po raz kolejny w czasie Drogi Krzyżowej będzie nam towarzyszyła nasza Orkiestra Dęta.
 10. W sobotę, 17 marca o godz. 15.00 na Kalwarii w Panewnikach odbędzie się Droga Krzyżowa dla osób żyjących w stanie wolnym. Szczegóły są na plakacie.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 12. Za tydzień, w niedzielę 18 marca przy wyjściu z krypty będzie można nabyć ozdoby wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.
 13. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 19 do 24 marca) aby umożliwić im spowiedź i Komunię Wielkanocną.
 14. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 15. W czwartek, 15 marca w ramach archidiecezjalnej akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można składać w tym dniu od godz. 8.30 do godz. 12.00 w okolicach bramy probostwa od ulicy Ks. Szwedy (przy płocie terenu koś-cielnego).
 16. W związku z remontem i malowaniem chóru naszego kościoła Msze Święte, Dzień Fatimski oraz ewentualne pogrzeby w najbliższym tygodniu (od 12 do 17 marca) będą odprawiane w krypcie naszego kościoła. W tym okresie nie będzie wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej nowenny i sobotniej adoracji. Pierwsza Msza Święta w krypcie zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Jeśli zajdzie potrzeba będziemy się zwracać na bieżąco do parafian z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła.
 17. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna we wszystkie dni (od poniedziałku do piątku) tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.
 18. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefania Saganty, śp. Andrzej Kostrzewa, śp. Krystyna Luppa, śp. Helmut Nancka i śp. Stefan Wierzchowski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.