Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 11 sierpnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów naprawy dachu kościoła, trwającego remontu organów i trwającej renowacji witraży).

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 12 sierpnia przypada rocznica urodzin naszego byłego proboszcza księdza kanonika Tadeusza Pietrzyka. Pamiętajmy o nim w tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach.

 

 1. We wtorek, 13 sierpnia przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także w środę przypada 78 rocznica męczeńskiej śmierci w bunkrze głodowym w obozie w Oświęcimiu Świętego Ojca Maksymiliana Maria Kolbe.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. O 15.15 zapraszamy na Nieszpory Maryjne. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić zioła i kwiaty przyniesione do kościoła.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość Świętego Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii kato-wickiej.

 

 1. W niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30, zaś wyjazd specjalnego autobusu, dla tych, którzy zapisali się w kancelarii będzie o godz. 7.30. Zachęcamy do licznego udział w tej pielgrzymce. Panie prosimy, aby do spowiedzi przystąpiły w parafii, ponieważ wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne. Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.

 

 1. W dniach od 26 do 30 sierpnia będzie miała miejsce Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki wynosi 140 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskiej parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Przypominamy że w związku z okresem urlopowym na niektórych Mszach Świętych porannych nie towarzyszy nam muzyka organowa.

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła. Za dotychczas podarowane kwiaty serdecznie dziękujemy.

 

 1. Przypominamy że dziś o godz. 19.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach rozpocznie się widowisko z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W widowisku wystąpią między innymi: Sonia Bohosiewicz, Sambor Czarnota, Anna Guzik, Olgierd Łukaszewicz, Katarzyna Moś, Stanisław Soyka, Arkadio, Słoneczni oraz Chór Filharmonii Śląskiej. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, Górnicza Orkiestra Dęta Kopalni Mysłowice-Wesoła oraz Żeńska Orkiestra Salonowa Polskiej Grupy Górniczej. Widowisko będzie transmitowane przez Telewizję Polską. Wstęp jest wolny.

 

 1. Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza w niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku, do kościoła Świętej Barbary w Chorzowie na spotkanie z reżyserem filmowym. Spotkanie pod tytułem „Jak oceniać filmy?” rozpocznie się o godz. 18.15.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jerzy Mielczarek. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.