Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 12 stycznia 2014

 1. Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. W czasie Mszy Świętej po odczytaniu tekstu Ewangelii odnowimy uroczyście przymierze chrzcielne. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. Gościmy w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec każdej Mszy Świętej dzieci zaprezentują krótkie przedstawienie misyjne, a po Mszach Świętych przed kościołem zbiorą ofiary dla dzieci z Kongo.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 4. W poniedziałek, 13 stycznia przypada kolejny Dzień Fatimski. Ze względu na pogrzeb osobista adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się dopiero od godz. 10.00. Nie będzie też tym razem wspólnej godziny różańcowej. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, zaś po Mszy Świętej wieczornej, na spotkanie modlitewne prowadzone przez studentów mieszkających na terenie naszej parafii. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 7. W piątek, 17 stycznia przypada 36 rocznica śmierci księdza biskupa Juliusza Bieńka – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 8. W najbliższą sobotę, 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Zapraszamy na następujące koncerty kolęd i pastorałek:- w niedzielę, 12 stycznia o godz. 15.00 – koncert w kościele Świętej Jadwigi w Chorzowie z udziałem naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej- w niedzielę, 12 stycznia o godz. 16.00 – koncert w kościele Ewangelicko-Augsburskim im. ks. Marcina Lutra w Chorzowi- w niedzielę, 19 stycznia o godz. 16.00 – koncert w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żyglinie z udziałem naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej- w niedzielę, 19 stycznia o godz. 17.00 – koncert w naszym sanktuarium z udziałem Chóru „Seraf” z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym, Chóru „Magnificat” z parafii Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie i chóru działającego na terenie naszej parafii
 11. Kończymy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – Kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicach: Reymonta, Kozielskiej, Strzelców Bytomskich, Raciborskiej i Styczyńskiego. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mogli to uczynić w najbliższy piątek, 17 stycznia w ramach tzw. kolędy dodatkowej. Prosimy zgłosić taką chęć w kancelarii parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że choć odwiedziny duszpasterskie w ramach kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie.
 12. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 48 rocznicą jego urodzin.
 13. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kowalik, śp. Gerda Habel, śp. Elfryda Mrugała, śp. Zofia Tatuś i śp. Marek Bagiński.Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.