Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 grudnia 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


III NIEDZIELA ADWENTU
– GAUDETE –

 

13 grudnia 2020 roku

 

 

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. Ze względu na panującą sytuację nie ma w tym roku dodatkowej adwentowej Mszy Świętej „roratniej”. Jednak jeszcze w tym tygodniu w poniedziałek i środę Msze Święte parafialne o godz. 18.00 będziemy sprawować według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu” (ze specjalnym adwentowym rozważaniem). Te Msze Święte będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii.
 4. Zachęcamy także do zapoznania się na stronie internetowej z propozycją adwentową „Roraty we Florianie”.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Od czwartku, 17 grudnia, wchodzimy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 7. W związku z pandemią nie ma tradycyjnych odwiedzin chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Kapłan uda się jednak do konkretnej osoby na życzenie wyrażone przez zgłoszenie telefoniczne.
 8. Przypominamy, że nie będzie w tym roku Odwiedzin Duszpasterskich („Kolędy”) w tradycyjnej formie. O ewentualnej innej formie spotkania parafian z duszpasterzami poinformujemy w stosownym czasie.
 9. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i tzw. „sianko betlejemskie”.
 10. Do poniedziałku, 21 grudnia, trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Szczegóły akcji są na plakatach.
 11. Od początku ogłoszenia pandemii (marzec 2020 roku), mimo tego, że nasza Kancelaria Parafialna jest zasadniczo nieczynna w dawnych godzinach otwarcia, wszystkie konieczne sprawy można załatwić właściwie o każdej porze. Jako duszpasterze staramy się w ten sposób pomóc wszystkim zainteresowanym, by mogli w dogodnym dla siebie czasie przybyć do kancelarii, nie narażając się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, oczekując w większej grupie osób. Jest to wyraz troski szczególnie o osoby starsze czy już doświadczone jakąś chorobą. Od początku pandemii dostępne są też numery telefonów (32 241 33 35 lub 606 717 040) umożliwiające umówienie się na spotkanie w kancelarii lub załatwienie sprawy nie wymagającej wyjścia z domu. W dalszym ciągu jednak spotykamy się sytuacją gdy ktoś przychodzi bez umówienia się lub dzwoni sprzed drzwi probostwa i wymusza załatwienie swej sprawy. Dotyczy to szczególnie osób starszych. W takiej sytuacji nie zawsze jest możliwość przyjęcia przez kapłana takiej osoby lub ksiądz musi to uczynić zaniedbując inne ważne sprawy (punktualne rozpoczęcie Mszy Świętej, pogrzebu lub dyżuru w konfesjonale). Jeszcze raz to przypominamy i prosimy o telefon i wcześniejsze umówienie się.
 12. Wychodząc naprzeciw potrzebom parafian od poniedziałku będzie możliwość telefonicznego załatwienia spraw związanych z intencjami mszalnymi (w tym rezerwacji intencji Mszy Świętych na 2021 rok). Należy to uczynić dzwoniąc o rozsądnej porze pod numer 515 936 141.
 13. W ostatnich dniach swe patronalne święta przeżywały grupy dziecięco-młodzieżowe naszej parafii (Dzieci Maryi, Ruch Światło-Życie). Składamy im z tej okazji serdeczne podziękowania za pomoc w sprawach parafialnych i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas dalszej formacji. Podziękowania kierujemy również pod adresem Księdza Michała Lepicha, który jest opiekunem tych grup.
 14. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem i przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000). Wpłaty te pozwalają choć w części pokryć konieczne wydatki, jakie parafia musi ponosić bez względu na przeżywany czas epidemii.
 15. W przedsionku kościoła można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Haida, śp. Andrzej Jakubowski i śp. Jadwiga Gzel. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.