Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 lipca 2014

 1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalna comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne prowadzone tym razem przez lektorów i ministrantów.
 3. W poniedziałek, 14 lipca przypada wspomnienie Świętego Kamila de Lelli, prezbitera. Jest to święto patronalne Zakonu Ojców Kamilianów, do którego należy posługujący w lipcu tego roku w naszej parafii Ojciec Jerzy Wilk. Na jego ręce składamy serdeczne życzenia dla wszystkich służących Bogu i ludziom Kamilianów.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W najbliższą sobotę, 19 lipca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje Pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.
 6. W niedzielę, 20 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże i opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.
 7. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.
 8. Informujemy raz jeszcze że w lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dni  poprzedzające to wydarzenie.
 9. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)
 10. Bardzo prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia.  Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:- poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00- we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30.Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z ustaleniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 31 sierpnia „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Mieczysław Szewczyk. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.