Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 maja 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolektą wesprzemy Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. Przypominamy, że w maju nie ma środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Również we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na nabożeństwo majowe zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie odbędzie się w kościele ich kolejne spotkanie formacyjne.

 

 1. Także w najbliższy wtorek, 15 maja, przypada 25 rocznica przyjęcia święceń prezbiteratu przez pochodzących z naszej parafii trzech kapłanów, którymi są: Ksiądz Antoni Brzytwa, Ksiądz Marek Rabenda i Ksiądz Bogdan Wąż. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. W środę, 16 maja, o godz. 18.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej marcowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po Mszy Świętej na probostwie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczniów na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. Również w czwartek, 17 maja, dzieci które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej będą pielgrzymować do sanktuarium na Górze Świętej Anny.

 

 1. W najbliższy piątek, 18 maja, w Rzymie, w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości złoży swe śluby zakonne pochodząca z naszej parafii Siostra Anastazja (Agata) Jędrzejczyk. Za Siostrę Anastazję odprawimy w tym dniu w naszym kościele Msze Świętą o godz. 8.00.

 

 1. W sobotę, 19 maja przypada rocznica urodzin zaś w poniedziałek, 21 maja dzień imienin Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

 

 1. Także w sobotę wspominać będziemy 26 rocznicę śmierci Księdza Biskupa Józefa Kurpasa – byłego bis-kupa pomocniczego diecezji katowickiej. Prośmy dla niego o radość życia wiecznego.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła, renowacji witraży i gruntownego remontu organów) zaś przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka Fundacji Rodzin Polskich na rzecz świetlicy środowiskowej.

 

 1. Doroczna pielgrzymka mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 27 maja. Zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w niesprzyjającą pogodę w krypcie kościoła).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 20 maja sąsiednia parafia Świętej Jadwigi Śląskiej zaprasza na IX Parafialne Święto Rodziny. Początek o godz. 14.00. W programie między innymi występy artystyczne, konkursy, zabawy plastyczne. Czynna będzie kawiarenka i grill. Szczegóły imprezy umieszczone są na plakacie.

 

 1. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na półkolonie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 lipca 2018 roku w Chorzowie przy ulicy Dąbrowskiego 22. Koszt wynosi 100 złotych. Zapisy będą trwać do 10 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Irena Lis, śp. Maria Głowaczewska i śp. Marianna Centkowska. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.