Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 marca 2016

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Tą niedzielą rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Dziś także przypada trzecia rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
 2. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. W tym tygodniu odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. Także we wtorek, 15 marca minie 20 rocznica śmierci Księdza Biskupa Czesława Domina przez wiele lat biskupa pomocniczego diecezji katowickiej a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wypraszajmy dla niego radość nieba.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania związane przede wszystkim z ich sobotnią pielgrzymką do sanktuarium na Górze Świętej Anny.
 8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych są przyjmowane w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 9. Informujemy że w nocy z piątku na sobotę (18 marca, godz. 18.00 – 19 marca, godz. 6.00) w kościele Świętej Jadwigi w Chorzowie będzie istniała okazja do spowiedzi świętej (tzw. „noc konfesjonałów”)
 10. W sobotę, 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 11. Także w najbliższą sobotę o godz. 15.00 na Kalwarii w Panewnikach odbędzie się Droga Krzyżowa dla osób żyjących w stanie wolnym. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 12. Również w sobotę o godz. 17.00 w Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Wielkopostny „Miłość Cię znajdzie”. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablotce na placu przykościelnym.
 13. 13. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc oraz Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Katowickiej zapraszają na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów, które odbędzie się w sobotę 19 marca 2016 roku o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.
 14. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Palmy poświęcimy na początku każdej Mszy Świętej (także w sobotę wieczorem). Natomiast procesja z palmami poprzedzi Mszę Świętą o godz. 10.30.
 15. W Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach będzie miał miejsce kolejny Światowy Dzień Młodzieży.
 16. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem kościoła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 17. Położone na terenie naszej parafii, przy ulicy Śląskiej, Gimnazjum numer 4 im. Wojska Polskiego zaprasza w środę, 16 marca o godz. 17.00 na Dzień Otwarty Szkoły. Szczegóły umieszczono na plakacie.
 18. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy zorganizowali Rekolekcje Wielkopostne dla Społeczności Szkół znajdujących się na terenie naszej parafii oraz tym którzy pomogli zorganizować i wzięli udział w ubiegły piątek w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 19. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 20. Dziś przy wyjściu z kościoła można także nabyć ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.
 21. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 22. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Sławomir Czekaj i śp. Maria Duda. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.