Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 października 2013

 1. Przeżywamy XIII Dzień Papieski pod hasłem; „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na pokrycie kosztów związanych z koniecznym remontem budynku naszego probostwa. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast przed kościołem z racji Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka na fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Bardzo prosimy aby po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze.
 3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy jak najlepsze życzenia i dziękujemy za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 5. Wtorek, 15 października, obchodzony jest jako Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu w Katowicach – Załężu w kościele Świętego Józefa o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za dzieci utracone i ich rodziców. Patronat nad tym wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy Świętej uczestnicy udadzą się na krótką modlitwę na Grób Dziecka Utraconego na pobliskim cmentarzu po czym symbolicznie zostanie wypuszczone w niebo 100 lampionów z imionami dzieci utraconych.
 6. W środę, 16 października przypadnie Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to także 35 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. Również w czwartek, 17 października,  we wspomnienie Świętego Łukasza Ewangelisty, o godz. 19.00 w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza Święta za pracowników Służby Zdrowia i ich rodziny. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki.
 9. W sobotę po Mszy Świętej porannej w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie zelatorek Żywego Różańca
 10. Również w sobotę o godz. 10.00 w salce Domu Parafialnego odbędzie się zbiórka ministrantów. Zapraszamy na nią także chłopców którzy pragną zostać ministrantami.
 11. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na misje z racji rozpoczynającego się wtedy Tygodnia Misyjnego.
 12. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek. Dołączamy go również do dzisiejszego Biuletynu Parafialnego.
 13. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza  w sobotę 20 października, o godz. 19.00 do sali Domu Parafialnego (ulica Chrobrego 17) na tradycyjny przedodpustowy koncert wokalno – instrumentalny. W koncercie wystąpi między innymi ksiądz Paweł Sobierajski – wybitny tenor oraz wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej.
 14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gertruda Rzeźniczek, śp. Łucja Kubień, śp. Teresa Musioł, śp. Czesława Nowak, śp. Eugenia Grzesiok, śp. Paweł Lesik, śp. Bernard Nowak i śp. Erwin Cuber. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.