Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 października 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by nabożeństwo połączyć z udziałem we Mszy Świętej.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy też członków rodzin kandydatów zainteresowanych ich bierzmowaniem. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 1. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejna Katecheza Dorosłych.

 1. W związku ze wspomnieniem Świętej Teresy z Avila Siostry Karmelitanki Bose z katowickiego klasztoru zapraszają we wtorek, 15 października 2019 roku do swojej kaplicy na Msze Święte o godz. 6.30 i o godz. 18.00.

 1. W środę 16 października 2019 roku przypada Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to także 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły.

 1. W czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna.

 1. W najbliższy piątek, 18 października 2019 roku o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego rozpocznie się w naszej parafii kolejny cykl nauk przedmałżeńskich. Ze względów organizacyjnych zainteresowani powinni się zgłosić telefonicznie. Numer telefonu zgłoszeniowego to: 886 795 390.

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza w sobotę 19 października, o godz. 19.00 do sali Domu Parafialnego (ulica Chrobrego 17) na jednoaktową operę Stanisława Moniuszki „Verbum nobile”.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misyjne z racji rozpoczynającego się wtedy Tygodnia Misyjnego. W tym dniu przed kościołem będą rozprowadzane specjalne różańce misyjne.

 1. Przyjmujemy już zalecania za zmarłych z racji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Można je wypisać na zwykłych kartkach lub pobrać u ministrantów formularz „zalecek”. Formularz dołączamy do dzisiejszego Biuletynu Parafialnego. W tym roku „zalecki’ można składać tylko w Kancelarii Parafialnej oraz przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki.

 1. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).

 1. Przypominamy, że w tym tygodniu nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia tylko rano bezpośrednio po Mszy Świętej lub nabożeństwie.

 1. W poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy jak najlepsze życzenia i dziękujemy za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie naszej Sanktuaryjnej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestrze Dętej za reprezentowanie nas w dniu 6 października na Pielgrzymce Orkiestr Kalwaryjskich odbywającej się na Górze Świętej Anny i mile przyjęty przez zgromadzoną przed Domem Pielgrzyma świętoanienskiego sanktuarium publiczność koncert, którym orkiestra rozsławiła po raz kolejny nasze chorzowskie sanktuarium. Trwa nowy nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W orkiestrze gra obecnie około 20 młodych ludzi, zaś kilkanaście osób podjęło w ostatnim czasie naukę gry. Orkiestra dysponuje instrumentami a nauka gry jest bezpłatna. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza młodych ludzi. Informacje o orkiestrze można uzyskać w salce Domu Parafialnego zasadniczo w każdy wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 18.00 oraz każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00. Gdyby zaś ktoś chciał wspomóc działalność orkiestry przez zakup ko-lejnych nowych instrumentów lub sfinansowanie naprawy instrumentów używanych, orkiestra i parafia będzie wdzięczna za taką pomoc.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystian Białoń i śp. Klara Ryguła. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.