Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 stycznia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

 

 1. Dziś o godz. 16.00 nastąpi wyjazd autokarowy na „Jasełka Polskie” do Teatru Komanderów do Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. W związku z wyjazdem nie będzie Nieszporów Niedzielnych.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego Najświętszym Sakramencie

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie Katechezy Dorosłych.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Również w czwartek, 17 stycznia przypada 41 rocznica śmierci Księdza Biskupa Juliusza Bieńka – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. Także w czwartek, 17 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Batory” odbędą się Chóralne Spotkania Kolędowe. Podczas koncertu wystąpią chóry zrzeszone w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr (okręg chorzowsko-świętochłowicki). W czasie koncertu zagra też nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 

 1. W piątek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży i trwający gruntowny remont organów). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Już dziś informujemy że w sobotę, 26 stycznia 2019 roku po Mszy Świętej o godz. 8.30 w salce Domu Katechetycznego odbędzie Spotkanie Opłatkowe dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymki na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku), do Kodnia (od 3 do 6 czerwca 2019 roku i do Gruzji (od 3 do 11 września 2019 roku).

 

 1. Kończymy tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Dziś odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicy Żołnierzy Września. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mogli to uczynić w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia w ramach tzw. Kolędy dodatkowej. Jutro rano można jeszcze zgłosić taką chęć w Kancelarii Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że choć Odwiedziny Duszpasterskie w ramach Kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie. Jeżeli ktoś z bardzo ważnych powodów chciałby przyjąć kapłana o określonej godzinie pro-simy tę informację podać przy okazji zgłaszania w kancelarii.

 

 1. Przypominamy że, od 2 stycznia do 1 lutego 2019 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) jest tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejny  Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Bezalkoholową zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 70 złotych od osoby.

 

 1. W związku z nagłą sytuacją która zaistniała w ostatnim czasie na terenie naszej parafii, pilnie potrzebna jest osoba do pomocy w sprawach gospodarczych, porządkowych i remontowych. Jeśli znajdzie się jakiś mężczyzna chętny do takiej pomocy na określony czas lub na stałe prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Ksiądz proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 53 rocznicą jego urodzin.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Renata Plewińska, śp. Krystyna Jańczak, śp. Krystyna Mieszczyk, śp. Stanisław Pawlica, śp. Henryk Rupik i śp. Zofia Knapczyk i śp. Edyta Grochowska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.