Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 czerwca 2015

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na Światowe Dni Młodzieży.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta z szczególnym udziałem dzieci szkolnych. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 5. W sobotę, 20 czerwca zapraszamy młodzież do wyjazdu na „Święto Młodych”, które będzie miało miejsce w Piekarach Śląskich.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 7. W następną niedzielę będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych. Początek o godz. 13.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Szczegóły pielgrzymki na plakacie.
 8. Również w niedzielę, 22 czerwca odbędzie się Dzień Skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.
 9. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w po-niedziałek, 22 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Zawadzie (w diecezji opolskiej). Po drodze zwiedzimy też szereg atrakcyjnych miejsc położonych na tamtym obszarze (między innymi zabytkowy kościół Świętej Anny w Czarnowąsach, drewniany kościół Świętego Rocha w Dobrzeniu Wielkim oraz nadbrzeże Jeziora Turawskiego). Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 10. W środę, 24 czerwca o godz. 8.00 Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii uda się na pielgrzymkę do kościoła w Leśniowie, sanktuarium w Gidlach, klasztoru w Świętej Annie oraz bazyliki jasnogórskiej w Częstochowie. W Leśniowie pielgrzymi uczestniczyć będą we Mszy Świętej a na Jasnej Górze w wieczornym Apelu. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych.
 11. Informujemy że od 21 czerwca aż do końca sierpnia nasza Biblioteka Parafialna będzie nieczynna.
 12. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 3 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uroczystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.
 13. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 14. Na prośbę organizatorów podajemy informację że 39 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2015 roku.
 15. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Rita Sitarska, śp. Bogumiła Szulc, śp. Ilonka Wawrzynek, śp. Piotr Broda i śp. Stefan Luppa. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.