Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 grudnia 2014

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafial-nych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 4. Msze Święte roratnie będą sprawowane w naszym kościele do piątku 19 grudnia o godz. 6.30. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych parafian.
 5. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2015 roku
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Od środy, 17 grudnia wejdziemy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 8. W ramach plenerowych chorzowskich koncertów przedświątecznych w piątek, 19 grudnia o godz. 15.00 oraz w sobotę, 20 grudnia o godz. 11.00, u zbiegu ulic Wolności i Jagiellońskiej będzie grała nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 9. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy Żołnierzy Września, Beskidzkiej, Śląskiej, Sztygarskiej, Lipińskiej, Gołębiej i Bocznej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Jeszcze raz przypominamy że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań.
 10. Mieszkańców domów przy ulicy przy  Beskidzkiej 32 – 34 pragniemy poinformować że nastąpiła zmiana terminu Odwiedzin Duszpasterskich. Wyznaczone pierwotnie na piątek 19 grudnia od godz. 15.00 zostały przeniesione na czwartek 18 grudnia od godz. 15.00. Przepraszamy za ewentualne niedogodności z tym związane.
 11. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też ozdoby oraz kartki świąteczne.
 12. W Kancelarii Parafialnej można także zakupić bilety na widowisko „Betlejem w Spodku” organizowane 6 stycznia 2015 roku. Ceny biletów wynoszą: 40, 60 lub 80 złotych.
 13. W poniedziałek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej grupa dzieci naszej parafii została włączona do grona Dzieci Maryi. Serdecznie dziękujemy księdzu Pawłowi oraz animatorkom za przygotowanie tych dzieci do tego ważnego dla nich i naszej parafii wydarzenia. Dziękujemy też całej Wspólnocie Dzieci Maryi za chętną pomoc w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych wydarzeń parafialnych.
 14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Stoszek, śp. Irena Król i śp. Marceli Czaja.Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.