Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 grudnia 2013

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 2. 2. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory adwentowe.
 4. Msze Święte roratnie będą sprawowane w naszym kościele do piątku 20 grudnia o godz. 6.30, zaś w poniedziałek, 23 grudnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 8.00 nastąpi zakończenie Rorat. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych parafian.
 5. Od wtorku, 17 grudnia wejdziemy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W ramach plenerowych chorzowskich koncertów przedświątecznych w sobotę, 21 grudnia o godz. 11.00, u zbiegu ulic Wolności i Jagiellońskiej będzie grała nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 8. W tym tygodniu w ramach kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy Gwareckiej. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii i w naszym biuletynie. Prosimy aby przygotować na kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Jeszcze raz przypominamy że kolejność odwiedzin danego dnia kolędy w tym roku wyznaczają zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań. Ofiary złożone w czasie odwiedzin duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na pokrycie kosztów trwającego generalnego remontu probostwa oraz planowanych remontów i inwestycji w naszej parafii. Od 22 grudnia, na czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, zawieszamy odwiedziny duszpasterskie.
 9. W kancelarii parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też za dobrowolną ofiarą tzw. „sianko betlejemskie” oraz ozdoby i kartki świąteczne. Na specjalnym stoisku istnieje zaś możliwość zakupu książek i czasopism o tematyce religijnej.
 10. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Biuletynu Parafialnego”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Sławomir Przywara, śp. Stanisław Czak i śp. Leszek Giemza. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.