Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 kwietnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 kwietnia 2018 roku

 

 

 1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną, która jest tak zwaną Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania chóru kościoła, remontu organów i renowacji witraży).

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 16 kwietnia przypada 91 rocznica urodzin papieża emeryta Benedykta XVI, a w czwartek 19 kwietnia 13 rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Polecajmy Go w tych dniach Bożej Opatrzności.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek 17 kwietnia, o godz. 18.45 w przeddzień rozpoczęcia egzaminów gimnazjalnych zostanie naszym kościele odprawiona dodatkowa Msza Święta dziękczynno-błagalna do Opatrzności Bożej za uczniów klas III gimnazjum z prośbą o dary Ducha Świętego na czas egzaminów i wyboru dalszej drogi życia.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie „Katechezy Dorosłych”.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Po tej Mszy Świętej zapraszamy do Domu Katechetycznego na kolejne spotkanie młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w minionych latach.

 

 1. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna wspierająca rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu.

 

 1. Raz jeszcze zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2017 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960). Przypominamy równocześnie emerytom i rencistom o możliwości składania prostego i krótkiego formularza PIT-OP, który pozwala w łatwy sposób przekazać 1% swojego podatku dla organizacji OPP bez konieczności złożenia zeznania podatkowego.

 

 1. W związku z pretensjami i uwagami kierowanymi pod adresem naszej parafii dotyczącymi organizowania wyjazdów pielgrzymkowych pragniemy podać do wiadomości że informacje o wszystkich tego typu wydarzeniach firmowanych przez naszą parafię są podawane w ogłoszeniach a zapisy zasadniczo są przyjmowane w Kancelarii Parafialnej. O wyjazdach i pielgrzymkach dzieci i młodzieży niepełnoletniej powiadamiani są rodzice lub opiekunowie, którzy muszą wyrazić zgodę na taki wyjazd. Za jakiekolwiek inne wyjazdy i pielgrzymki organizowane przez osoby duchowne bądź świeckie nasza parafia nie bierze jakiejkolwiek odpowiedzialności. Powoływanie się zaś przez te osoby na autorytet parafii jest poważnym nadużyciem i nieuczciwością wobec parafian.

 

 1. W czwartek, 19 kwietnia w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Sienkiewicza 3 zostanie wystawiony zostanie spektakl Friedricha Durrenmatta  „Wizyta Starszej Pani”  w reżyserii Mateusza Chojnickiego (ucznia Technikum Ekonomicznego Chorzowie). Spektakl poprzedzi występ zespołu muzycznego „The Wire”. Inicjatywa jest realizowana, w ramach projektu „Maj zaczyna się jutro”, przez Teatr „Siódmy kałamarz”, z Technikum Ekonomicznego w Chorzowie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Dziś przed kościołem będzie można nabyć, w cenie 10 złotych, bilety cegiełki na ten spektakl. Całkowity dochód przekazany zostanie Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie.

 

 1. Położone na terenie naszego miasta, przy ulicy Urbanowicza 2, Technikum Ekonomiczne zaprasza w sobotę, 21 kwietnia od godz. 9.00 do 13.00 na Dni Otwarte Szkoły. Zaproszeni są zwłaszcza uczniowie gimnazjum, którzy pragną podjąć naukę w tym zacnym technikum. Szczegóły umieszczono na plakacie.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Płoszaj, śp. Henryk Gierok, śp. Antoni Sachajdak, śp. Józef Krupa, śp. Anna Gulińska, śp. Jan Wycik, śp. Jan Ruszczak, śp. Renata Mzyk i śp. Władysław Sawiak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.