Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 marca 2015

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych płynących ze Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to tzw. „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś różowy kolor szat występujący w liturgii tylko dwa razy w roku.
 2. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek, 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Także w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie dopiero po Mszy Świętej wieczornej i nie będą w czasie jej trwania czytane zalecki i wypominki za zmarłych. Odprawimy ją na terenie naszej parafii. Z kościoła pójdziemy ulicami: Ks. K. Szwedy, Reymonta, Styczyńskiego (za blokiem przy ulicy Styczyńskiego 73 – 79 wejście na deptak prowadzący do ulicy Żołnierzy Września), Żołnierzy Września, Św. Kingi, drogą osiedlową (od bloku przy ulicy Św. Kingi 19 do bloku przy ulicy Św. Kingi 49 i dalej deptakiem do ulicy Bocznej), Boczną, Wandy, ponownie Ks. K. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Na Drogę Krzyżową przynieśmy ze sobą świece.
 8. W najbliższą sobotę w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach będzie miał miejsce Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W ramach Dnia Skupienia zostanie odprawiona Msza Święta. Początek o godz. 10.00.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 10. W najbliższą niedzielę, 22 marca Salezjański Wolontariat Misyjny istniejący przy Salezjańskim Zespole Szkół „Don Bosko” w Świętochłowicach zorganizuje w naszym kościele wystawę misyjną. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie także można złożyć ofiarę materialną na cele misyjne.
 11. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 23 do 28 marca) aby umożliwić im spowiedź i Komunię Wielkanocną.
 12. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 13. Położone na terenie naszej parafii, przy ulicy Śląskiej, Gimnazjum numer 4 im. Wojska Polskiego zaprasza w czwartek, 19 marca o godz. 17.00 i w sobotę 21 marca, od godz. 11.00 do 13.00 na Dzień Otwarty Szkoły. Zaproszeni są zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych, którzy pragną podjąć naukę w tym gimnazjum oraz ich rodzice. Szczegóły umieszczono na plakacie.
 14. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Góralski, śp. Bolesław Kędzior, śp. Edward Drobik i śp. Zenon Kosior. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.