Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 1. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.
 1. W poniedziałek, 17 czerwca, odbędzie się autokarowa Parafialna Pielgrzymka do Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie i innych miejsc pielgrzymkowych. Wyjazd o godz. 7.30 sprzed naszego kościoła.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W tym tygodniu nie będzie środowej nowenny i sobotniej adoracji.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Katechezy Dorosłych.
 1. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. We wtorek, 18 czerwca o godz. 11.00 będziemy w naszym kościele sprawować Mszę Świętą dziękczynną za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 1. W środę, 19 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej pielgrzymki do Kodnia i okolic. Po Mszy Świętej zapraszamy uczestników pielgrzymki na probostwo na spotkanie okolicznościowe.
 1. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dzieci komunijne w swych strojach oraz sanktuaryjną orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: 75 Pułku Piechoty, Strzelców Bytomskich, Styczyńskiego, Świętej Kingi, Boczną, Żołnierzy Września, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Uczestnicy procesji niech zabiorą ze sobą Skarbiec z pieśniami.
 1. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).
 1. Dziewczynki naszej parafii zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i w dniach Nabożeństw Eucharystycznych. Niech każda z nich przyniesie ze sobą własny koszyczek wypełniony kwiatami i zgodnie z piękną tradycją towarzyszy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 1. W czwartek w Mysłowicach odbędzie się X edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus”.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów naprawy dachu kościoła, remontu organów i renowacji witraży).
 1. Informujemy, że w tym tygodniu (od 17 do 21 czerwca 2019 roku), nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia tylko rano bezpośrednio po Mszy Świętej.
 1. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Orkiestra przeżywa w tym roku 8 rocznicę swego powstania. W lipcu tego roku Orkiestra pragnie zorganizować kolejny wyjazd koncertowo-wypoczynkowy zapraszając tym razem także młodych ludzi spoza swego grona (w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”). Tym razem miejscem pobytu będzie Limanowa i okolice. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem możemy wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Wieczorem zaś nasza Orkiestra wystąpi na V Przeglądzie Orkiestr Parafialnych w Radzionkowie.
 1. Osoby, spoza Orkiestry, które pragną uczestniczyć w letnim wyjeździe w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”, proszone są o pilny kontakt z księdzem proboszczem i pobranie formularzy zgłoszeniowych.
 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Świerczek, śp. Stanisław Więdłocha i śp. Ryszard Rutecki. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.