Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 lipca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017 roku

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży)

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie „Katechezy Dorosłych”. Temat spotkania brzmi: „Struktura Mszy świętej i postawy wiernych. Odpowiedzi na pytania”.

 

 1. W następną niedzielę, 23 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą oni do nas Słowo Boże oraz a po Mszach Świętych będą przed kościołem rozprowadzać swe Kalendarze Misyjne.

 

 1. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.

 

 1. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)

 

 1. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji zamkniętych w Domach Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji na 2017 rok wywieszony jest w gablotce w przedsionku kościoła.

 

 1. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 

 1. W ostatnim tygodniu udało nam się naprawiać i pomalować część sufitu w naszym kościele, która przed kilkunastu dniami odpadła. Prace z tym związane zostały wykonane we własnym zakresie. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy pomagali, nieraz bezinteresownie, przy tym wspólnym dziele.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Szuba, śp. Irena Kolasińska, śp. Gabriela Famuła, śp. Andrzej Gryz i śp. Andrzej Michalski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.