Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 listopada 2014

 1. W dzisiejszą XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, związane z koniecznymi remontami obiektów parafialnych. Przed kościołem zaś odbywa się zbiórka na organizację Światowego Dnia Młodzieży Kraków 2016.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo za zmarłych zalecanych.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Będzie to także Msza Święta sprawowana za naszych ministrantów i ich rodziny z racji przypadającego w najbliższy piątek 21 listopada wspomnienia Świętego Tarsycjusza. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także byłych ministrantów oraz rodziców i rodzeństwo ministrantów. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 5. W piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Kolektą w tym dniu wesprzemy potrzeby archidiecezji.
 7. Również w niedzielę, 23 listopada o godz. 12.00, z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia Świętej Cecylii zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Świętą z udziałem chóru z okazji 55 lat jego działalności.
 8. Jeszcze raz przypominamy, że w poniedziałek, 24 listopada rozpoczniemy Odwiedziny Duszpasterskie. Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicach: Strzelców Bytomskich, Kozielskiej, Raciborskiej, Styczyńskiego i Szpitalnej. W gablotce podany jest szczegółowy plan Kolędy. Prosimy się z nim zapoznać i wskazać na ewentualne nieprawidłowości.
 9. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można już zakupić lampiony na zbliżające się Roraty.
 10. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym prośbom i propozycjom chcemy w parafii stworzyć okazję do cotygodniowych spotkań naszych seniorów. Ponieważ część parafian bierze już udział w takich spotkaniach odbywających się w różne dni tygodnia na terenie Chorzowa w godzinach popołudniowych, my pragniemy zapraszać naszych seniorów zasadniczo w każdy czwartek po Mszy Świętej porannej (czyli ok. godz. 8.45). Pierwsze takie spotkanie Klubu Seniora będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, 20 listopada w jednej z salek Domu Katechetycznego.
 11. Przeżywany dziś Dzień Muzyki Liturgicznej jest stosowną okazją aby podziękować tym, którzy tworzą oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii. Dziękujemy więc naszym panom organistom: Tomaszowi Zadorze i Krzysztofowi Świdzie za animację śpiewów w czasie liturgii i nabożeństw paraliturgicznych oraz tworzenie i uczenie nowych pieśni, dziękujemy panu Tomaszowi Buli za prowadzenie śpiewów w czasie procesji poza terenem kościoła, dziękujemy psałterzystom wykonującym psalmy responsoryjne w czasie Mszy Świętych, dziękujemy Scholi Dziecięcej pod opieką pani katechetyki Aleksandry Kozak i Scholi Młodzieżowej tworzącym oprawy muzyczne śpiewów w czasie Mszy Świętych z udziałem dzieci i młodzieży, dziękujemy chórowi pod dyrekcją pani Cecylii Knopp, dziękujemy Dziecięco – Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Stanisława Skrabla za ubogacanie najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych i rozsławianie naszej parafii w innych miejscowościach i diecezjach. Dziękujemy panu Jerzemu Długajowi za bezinteresowne prowadzenie nauki gry na instrumentach. Wszystkim parafianom dziękujemy za piękny liturgiczny śpiew wyróżniający naszą wspólnotę parafialną pośród innych wspólnot.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” i drugi numer czasopisma „Spotkania”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jolanta Jarosz i sp. Roman Pelpliński. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.