Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 lutego 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lutego 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwające remonty witraży i organów i konieczny remont dachu naszego probostwa). Przypominamy że w ubiegłym roku nie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego spodziewanej dotacji na remont witraży i jako parafia musimy zapłacić za wykonaną renowację z funduszy parafialnych co jest dla parafii bardzo wielkim wydatkiem. Za każdą ofiarę składamy więc serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne rodziców dzieci które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie zwyczajną kolektą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszej parafii.
 7. Tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne przeżyjmy w naszym kościele od 26 do 29 lutego (czyli od Środy Popielcowej do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu). Rekolekcje wygłosi Ksiądz Prałat Jan Waliczek – dyrektor Studium Organistowskiego Archidiecezji Katowickiej.
 8. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i okolic (od 1 do 4 czerwca 2020 roku). Zaliczka przy zapisie wynosi 100 złotych.
 9. Z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w dniach od 15 do 17 maja 2020 roku organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Szczegóły pielgrzymki są umieszczone na wywieszonym miniplakacie.
 10. Przypominamy że, w gablotce, w przedsionku kościoła wywieszone są terminy Dni Skupienia dla narzeczonych oraz terminy udzielania sakramentu bierzmowania dorosłym w katowickiej katedrze w 2020 roku.
 11. Od tego roku kalendarzowego zmieniła się forma organizowania nauk przedmałżeńskich w Archidiecezji Katowickiej. Osoby zainteresowane przeżyciem takich nauk powinny zgłosić się i uzyskać telefonicznie wstępne informacje dzwoniąc pod numer 886 795 390. Najbliższym planowanym terminem rozpoczęcia nauk w naszej parafii jest poniedziałek, 16 marca 2020 roku. Ze względów organizacyjnych termin dokonania zgłoszenia upływa w poniedziałek, 2 marca 2002 roku
 12. W związku z pytaniami parafian, pragniemy poinformować, że ofiary pieniężne składane w czasie tak zwanych kolekt zbieranych podczas Mszy Świętych są przeznaczane na cel zapowiedziany w ogłoszeniach parafialnych. Jeśli nie ma takiej zapowiedzi kolekta jest przeznaczana na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej parafii. Z tych złożonych przez wiernych ofiar jest między innymi udzielana pomoc chorym, naprawdę biednym i potrzebującym oraz pokrywane są koszty koniecznych remontów, inwestycji, usuwania nieprzewidzianych awarii i bieżące, wynikające z sytuacji, wydatki. Jedna z tych kolekt, raz w miesiącu, na mocy wieloletniej tradycji, jest nazywana kolektą specjalną. Za każdy dar materialny złożony w przeszłości i w przyszłości jako Wspólnota Parafialna dziękujmy sobie nawzajem.
 13. Trwa kolejny nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych. Informacje o orkiestrze można uzyskać zasadniczo w każdy wtorek i czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00 oraz każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 w salce Domu Parafialnego lub bezpośrednio u księdza proboszcza. Orkiestra zaprasza również do współpracy takie osoby, które grają bądź grały na instrumentach dętych i są chętne do okazyjnego wsparcia młodych muzyków w czasie różnego rodzaju występów oraz osoby, które chciałyby pomóc nauczyć grać nowych kandydatów.
 14. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Joanna Rutka, śp. Urszula Szołtysek, śp. Alfreda Kokot, śp. Maria Malota, śp. Krystyna Nieścierowicz i śp. Tadeusz Szmager. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.