Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 17 czerwca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwca 2018 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 18 czerwca, odbędzie się autokarowa Parafialna Pielgrzymka do kościoła Świętego Floriana w Przydrożu Małym (dekanat Biała, diecezja opolska). Pielgrzymi nawiedzą też kościół pielgrzymkowy Matki Bożej Bolesnej na Szwedzkiej Górce, kościół Świętej Trójcy w Korfantowie oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku (miejsce pobytu aresztowanego Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego). Wyjazd o godz. 7.30 sprzed naszego kościoła.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższą środę o godz. 10.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 21 czerwca będziemy w naszym kościele sprawować Msze Święte dziękczynne za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. O godz. 13.00 zapraszamy na Mszę Świętą Społeczność Szkoły Podstawowej numer 38 i Gimnazjum numer 4, zaś o godz. 17.00 Społeczność Szkoły Podstawowej numer 13. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

 

 1. W niedzielę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Kolekta w tym dniu będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła, remontu organów i renowacji witraży).

 

 1. Także w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w kościele Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie zostanie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Chorzowa z okazji 150 rocznicy nadania praw miejskich Królewskiej Hucie.

 

 1. Pod koniec kwietnia 2019 roku nasza parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę na Cypr. W Kancelarii Parafialnej można zarezerwować sobie wstępnie miejsce na tą pielgrzymkę i uzyskać informacje, którymi aktualnie dysponujemy. Trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 500 złotych. Pełne informacje zostaną podane po wakacjach.

 

 1. Na prośbę organizatorów podajemy informację że 42 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2018 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 140 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskiej parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy w ostatnich dniach pomogli przy malowaniu wieży kościoła. Szczególne podziękowania za wielodniową bezinteresowną pracę kierujemy pod adresem Pana Mariana Sirek.
 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 1. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Orkiestra przeżywa w tym roku 7 rocznicę swego powstania. Latem tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Wielkopolski i na Kujawy. Orkiestra utrzymuje się wyłącz-nie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem możemy wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Wieczorem zaś nasza Orkiestra wystąpi na IV Przeglądzie Orkiestr Parafialnych w Radzionkowie.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.