Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 17 marca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie będzie tradycyjnego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie Katechezy Dorosłych.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych.

 

 1. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.

 

 1. Także w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym będzie miało miejsce kolejne spotkanie w ramach nauk przedślubnych dla narzeczonych.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz. 8.45 odbędzie się pierwsza spowiedź święta dzieci, które w tym roku przystąpią do Wczesnej Komunii Świętej.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitarnego.

 

 1. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku). Zapisy prowadzone są w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Ojciec Ireneusz Sajewicz który wygłosił dla nas tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne pragnie raz jeszcze podziękować za modlitwę i dar materialny którymi wsparliśmy dzieło misyjne.

 

 1. W związku z sygnalizowanymi przez parafian wątpliwościami dotyczącymi spraw związanych z pogrzebem pragniemy podać do wiadomości następujące informacje:
  – po śmierci danej osoby, organizujący pogrzeb powinni ustalenie terminu pogrzebu rozpocząć od skontaktowania się z naszą parafią (najlepiej w godzinach otwarcia Kancelarii Parafialnej choć w pilnych sytuacjach tak-że poza tymi godzinami). Jeśli z poważnych powodów utrudniony jest kontakt osobisty należy to uczynić przynajmniej drogą telefoniczną.
  – po ustaleniu w naszej parafii terminu pogrzebu należy udać się do parafii zarządzającej cmentarzem na którym zmarła osoba ma być pochowana, by załatwić sprawy związane z miejscem pochówku i ewentualnie z możliwością zorganizowania ceremonii pogrzebowej w kościele lub kaplicy znajdującej się na terenie tejże parafii.
  – jeśli pogrzeb zmarłej osoby, mieszkającej na terenie naszej parafii ma być zorganizowany przez inną parafię, organizujący pogrzeb powinni w naszej Kancelarii Parafialnej pobrać tak zwany przekaz pogrzebu.
  – bardzo prosimy aby osoby, organizujące pogrzeb decydowały się w miarę możliwości na wcześniejsze godzi-ny ceremonii pogrzebowej (najlepiej o godz. 9.00) gdyż księża wikariusze w godzinach późniejszych katechizują w szkole
  – modlitwy za zmarłych odmawiamy w naszym kościele dopiero od chwili ostatecznego ustalenia daty, godziny i miejsca pogrzebu
  – w niedzielę pod koniec Mszy Świętych wymieniamy imiennie i modlimy się za tych zmarłych których pogrzeby organizowała nasza parafia lub których pogrzeby zostały przez nas przekazane do innych parafii (zdarza się że o śmierci niektórych parafian nasza parafia nie jest poinformowana).
  – pragniemy też stwierdzić kategorycznie iż w ostatnich latach nikomu z parafian nie został odmówiony pogrzeb ze względu na prowadzone przez niego życie ziemskie zewnętrznie niezgodne z moralnością katolicką (ocena życia należy tylko i wyłącznie do Boga)

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Maria Mzyk i śp. Agnieszka Skoda. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.