Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 17 września 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 roku

 

 

 1. W dzisiejszą XXIV Niedzielę Zwykłą przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 1. Dzisiaj w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla gromadzą się na Dniu Wspólnoty grupy Dzieci Maryi.

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie we wtorek o godz. 17.00 do salki Domu Katechetycznego.

 1. Także we wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za uczestników wrześniowej pielgrzymki do Lichenia i Kalisza. Po Mszy Świętej na probostwie odbędzie się spotkanie pielgrzymów.

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do salki Domu Katechetycznego na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych.

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii.

 1. Informujemy już dziś, że w sobotę, 30 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu wynosi 15 złotych.

 1. W przedsionku kościoła został wywieszony plakat z informacją o planowanej nowej pięknej inicjatywie pod nazwą „Najlepsze warsztaty dla żon”. Jest tam podany także telefon kontaktowy oraz adres mailowy organizatorów. Prosimy zapoznać się z tą propozycją i skorzystać z niej.

 1. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 3 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uroczystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.

 1. Jeszcze raz informujemy że, po wakacyjnej przerwie w ramach tak zwanego „chorzowskiego stałego konfesjonału” okazja do spowiedzi świętej istnieje od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 i 15.30 – 18.00. ”Stały konfesjonał” znajduje się w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy ulicy Wolności.

 1. W Kancelarii Parafialnej (w godzinach jej otwarcia) w dalszym ciągu można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2018. Bardzo prosimy aby osoby które w następnym roku kalendarzowym pragną zarezerwować intencję na konkretny termin uczyniły to jak najprędzej.

 1. Osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej.

 1. Parafia Świętej Barbary w Chorzowie pragnie złożyć pod obrady Rady Miasta projekt inicjatywy obywatelskiej o nazwie: „Modernizacja i budowa chodników na cmentarzu mariackim przy ulicy Janasa”. Projekt zakłada modernizację istniejących ścieżek pomiędzy kwaterami i budowę nowych chodników na cmentarzu mariackim. Ponieważ wielu naszych zmarłych parafian spoczywa na tym właśnie cmentarzu istnieje możliwość poparcia tej inicjatywy poprzez wpisanie się na listę głosujących znajdującą się w naszej Kancelarii Parafialnej. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii w godzinach jej otwarcia. Do wpisania się na listę potrzebny jest numer PESEL.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Osiak, śp. Irena Sonnabend, śp. Zofia Zgoda i śp. Teresa Bałecka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.