Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 maja 2014

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony datek.
 2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele można zwiedzić, zorganizowaną przez chorzowską „Wyspę”, wystawę zdjęć Świętego Jana Pawła II wykonanych przez papieskiego fotografa Arturo Mariego.
 3. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni wielkanocnych w wykonaniu chóru.
 4. Również dziś sąsiednia parafia Świętej Jadwigi zaprasza na V Parafialne Święto Rodziny.
 5. W poniedziałek przypada rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
 6. Także w poniedziałek przeżywać będziemy 22 rocznicę śmierci Księdza Biskupa Józefa Kurpasa – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej.
 7. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 9. W najbliższy piątek, 23 maja o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy niedługo zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Następny cykl nauk będzie się dopiero we wrześniu.
 10. W sobotę 24 maja w ramach nabożeństwa majowego zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszego organisty pana Krzysztofa Świdy i pani Agnieszki Wójcik – solistki pochodzącej z naszej parafii. Koncert dedykowany będzie wszystkim matkom z okazji zbliżającego się ich święta.
 11. Za tydzień odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Panów prosimy, aby do spowiedzi przystąpili w parafii, ponieważ wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne. Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.
 12. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w deszczową pogodę w krypcie kościoła). W najbliższy piątek w apelu będzie uczestniczyła nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 13. W związku z informacjami medialnymi, jakie ukazują się odnośnie do wieku i terminu przystępowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach informuje że na terenie Archidiecezji Katowickiej obowiązuje następująca zasada: Uczniowie rozpoczynający naukę w szkole w jednorodnej grupie sześciolatków przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w klasie III. Jeżeli klasa rozpoczynająca naukę składa się z uczniów sześcioletnich i siedmioletnich to taka grupa przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej w klasie II. Praktyka przygotowania do Wczesnej Komunii Świętej nie ulega zmianie.
 14. Szkoła Podstawowa numer 15 w Chorzowie w ramach Jubileuszu 100-lecia istnienia zaprasza w piątek 23 maja absolwentów i obecnych uczniów z rodzinami na Festyn Rodzinny. Szczegóły umieszczone są na plakacie
 15. Parafia Świętego Wawrzyńca w Chorzowie w dniach od 9 do 12 czerwca organizuje pielgrzymkę do Mariazell, Wiednia, czeskiej Pragi i Sankt Florian. Koszt wynosi 1000 złotych a zapisy odbywają się w kancelarii tamtejszej parafii.
 16. W najbliższy piątek w ramach archidiecezjalnej akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można składać w tym dniu od godz. 12.00 do godz. 17.00 w okolicach bramy probostwa od ulicy Ks. Szwedy (przy płocie terenu kościelnego). Szczegóły akcji umieszczone są na plakacie i ulotkach informacyjnych.
 17. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Brychczy, śp. Czesława Domańska, śp. Urszula Zielonka i śp. Antoni Wróbel. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.