Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 marca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Tą niedzielą rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. W poniedziałek 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Także w poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się zebranie rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z tegoroczną I Komunią Świętą.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w krypcie naszego kościoła.
 7. W czwartek o godz. 17.00 w krypcie naszego kościoła zostanie odprawiona Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Na tą Mszę Świętą zapraszamy także kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się ich kolejne spotkanie związane przede wszystkim z sobotnią pielgrzymką do sanktuarium na Górze Świętej Anny.
 8. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie się na początku każdej Mszy Świętej (także w sobotę wieczorem). Natomiast procesja z palmami poprzedzi Mszę Świętą o godz. 10.30.
 10. W Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach będzie miał miejsce kolejny Światowy Dzień Młodzieży.
 11. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem kościoła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. Dziś przy wyjściu z krypty będzie można zakupić ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.
 13. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z krypty można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 14. Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne rekolekcje Oazy Dzieci Bożych. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce znajdującej się na placu przed kościołem.
 15. W związku z remontem i malowaniem chóru naszego kościoła Msze Święte, Dzień Fatimski oraz ewentualne pogrzeby także w najbliższym tygodniu (od 19 do 24 marca) będą odprawiane w krypcie naszego kościoła. W tym okresie nie będzie wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej nowenny i sobotniej adoracji. Dziękujemy za dotychczasową pomoc przy sprzątaniu kościoła. Jeśli zajdzie potrzeba będziemy się zwracać na bieżąco do parafian z prośbą o dalszą pomoc.
 16. Składamy podziękowania tym którzy pomogli zorganizować Drogę Krzyżową planowaną jako nabożeństwo odprawiane na ulicach naszej parafii. W związku z niesprzyjającą pogodą przeżyliśmy ją w krypcie kościoła.
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leszek Łuczak, śp. Helena Świtała, śp. Marianna Mleczak, śp. Ryszard Tanasiewicz, śp. Krystyna Kubenka, śp. Krystyna Kubeczko, śp. Andrzej Drzyzga i śp. Stanisław Sikora. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.