Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 stycznia 2015

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Gościmy w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec każdej Mszy Świętej dzieci zaprezentują krótkie przedstawienie misyjne, a po Mszach Świętych przed kościołem zbiorą ofiary dla dzieci z Indii.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwą o zjednoczenie chrześcijan.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We wtorek, 20 stycznia na parafialną Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy również kandydatów do bierzmowania. Od godz. 17.30 będzie dla nich możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się dla nich kolejne spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 7. W związku z trwającą Kolędą nie będzie w tym tygodniu tradycyjnej sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę, 24 stycznia w salkach Domu Katechetycznego naszej parafii odbędzie się Bal Karnawałowy. Chętnych prosimy o telefoniczne zgłoszenie chęci swego udziału gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Numer telefonu podany został na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
 9. Zapraszamy na następujące koncerty kolęd i pastorałek:- w niedzielę, 18 stycznia o godz. 16.00 – koncert w kościele Świętego Józefa w Chorzowie z udziałem naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej- w czwartek, 22 stycznia o godz. 17.00 – XVI Chóralne Spotkania Kolędowe w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie-Batorym z udziałem między innymi naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej i chóru działającego na terenie naszej parafii- w niedzielę, 25 stycznia o godz. 16.00 – koncert w kościele Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach z udziałem naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej- w niedzielę, 25 stycznia o godz. 16.45 – koncert chórów w naszym kościele
 10. Już dziś podajemy do wiadomości że, nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński rozpoczną się w piątek 30 stycznia o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 11. Zainteresowanych informujemy też że Dni Skupienia dla narzeczonych odbędą się w roku 2015 w krypcie kościoła Świętego Józefa w Chorzowie w następujących terminach: 7 marca, 6 czerwca, 5 września i 21 listopada.
 12. W niedzielę 1 lutego w ramach popołudniowego nabożeństwa w naszym kościele pragniemy przeżyć tak zwane „Pożegnanie żłóbka” z udziałem dzieci i młodzieży. Chętnych do zaśpiewania kolędy lub zagrania jej  na instrumencie prosimy o zgłoszenie swego udziału w zakrystii, kancelarii lub u katechetów.
 13. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Lipińskiej, Morcinka, Reymonta, Raciborskiej, Zabrskiej i Kędzierzyńskiej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Biuletyn Parafialny” i Kalendarz Katolicki „Z tej ziemi”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:śp. Dorota Weiss, śp. Janusz Nojman, śp. Andrzej Jeziorek i śp. Bronisław Ćwieląg. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.