Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 19 czerwca 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

19 czerwca 2022 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabożeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po porannej Mszy Świętej na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W czwartek, 23 czerwca, będziemy przeżywać w liturgii Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesioną na ten dzień w związku z przypadającą 24 czerwca Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Także w czwartek, w ramach spotkania Klubu Seniora działającego przy naszej parafii odbędzie się wykład pana Czesława Ryszki poświęcony postaci Siostry Dulcissimy Hoffmann.
 6. W piątek, 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 25 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Kolektą przyszłej niedzieli wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”).
 8. Także w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w kościele Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie zostanie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Chorzowa z okazji rocznicy nadania lokacji wsi Chorzów Zakonowi Bożogrobców.
 9. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 23 czerwca o godz. 17.00 będziemy w naszym kościele sprawować Mszę Świętą dziękczynną za uczniów uczennice, nauczycieli, katechetów i pracowników szkół z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, zgłoszonych przez parafian. Wszyscy zgłoszeni kandydaci otrzymali wymaganą liczbę głosów i zostali wybrani do Rady Duszpasterskiej kolejnej kadencji. Oprócz nich do rady wejdą też tak zwane osoby „z urzędu” oraz osoby mianowane przez księdza proboszcza, reprezentujące poszczególne grupy parafialne oraz pracowników probostwa i parafii. Ponieważ w najbliższym czasie prawdopodobnie nastąpią zmiany wśród osób związanych z parafią, pełny skład rady zostanie podany po wakacjach.
 11. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii lub zostawić przy figurze Świętego Floriana. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 12. Sprawy związane z Kancelarią Parafialną prosimy załatwiać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (rezerwacja intencji mszalnych – numer: 515936 141, pozostałe sprawy – numery: 32241 33 35 lub 606 717 040).
 13. Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie informuje o możliwości skorzystania z pomocy w ramach programu finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 pod nazwą Korpus Wsparcia Seniorów” – edycja 2022. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Naj-świętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, panu szafarzowi, grupom parafialnym, pani katechetce, tym którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, niosącym sprzęt nagłaśniający, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna mieszkań i trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.
 15. Dziękujemy też tym, którzy pomagają naszej wspólnocie parafialnej przez składane ofiary i przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 16. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Urszula Uciechowska, śp. Stanisława Sambor, śp. Piotr Dziembała, śp. Joanna Laufer, śp. Hildegarda Krząkała, śp. Irena Bujak i śp. Ilona Prandzioch. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.