Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 19 marca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017 roku

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży).

 

 1. Dziś o godz. 15.15 w krypcie kościoła odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – przeniesioną na ten dzień w związku z przypadającą dziś III Niedzielą Wielkiego Postu.

 

 1. We wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie uczestników „Katechezy Dorosłych”. Zainteresowanych zapra-szamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej spotkanie formacyjne w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w krypcie naszego kościoła Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.

 

 1. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za dzieci poczęte a nienarodzone.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna dla rodziny w Aleppo w Syrii.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę 26 marca przy wyjściu z krypty będzie można nabyć ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z krypty można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.

 

 1. W tym tygodniu w ramach peregrynacji po Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie będzie obecny Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Chętnych zapraszamy do udziału we Mszach Świętych i nabożeństwach Ewangelii Wyzwolenia w następujących chorzowskich parafiach:
  – parafia Świętego Antoniego (wtorek, 21 marca i środa, 22 marca)
  – parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (czwartek, 23 marca)
  Początek każdego dnia o godz. 18.00

 

 1. Raz w miesiącu w naszym kościele sprawowana jest Msza Święta zamawiana przez Firmę Pogrzebową „Brauner” z Chorzowa. Zgodnie z wolą ofiarodawcy jest to Msza Święta w 1 rocznicę śmierci odprawiana za wszystkich zmarłych w danym miesiącu, których pogrzeby organizowała ta firma. W czasie tej Mszy Świętej nie wymienia się więc imiennie tych zmarłych.

 

 1. W dniach 24 i 25 marca 2017 roku (piątek i sobota) od godz. 9.00 do godz. 20.00, w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska. Żywność zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.

 

 1. Trwa malowanie naszego kościoła. W związku z tymi pracami musieliśmy podjąć decyzję że wszystkie Msze Święte, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz pogrzeby są odprawiane w krypcie naszego kościoła. Przypominamy że w okresie malowania kościoła nie ma wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sobotniej adoracji Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy parafianom za dotychczasową pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia. Jeśli zajdzie taka potrzeba z prośbą o dalszą pomoc będziemy się zwracać na bieżąco.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teodor Potyka, śp. Andrzej Dziwik, śp. Halina Haluza. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.