Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 2 grudnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018 roku

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.

 

 1. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.

 

 1. W poniedziałek, 3 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00 w pomieszczeniu naszej Kancelarii Parafialnej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy wszystkich potrzebujących fachowej porady.

 

 1. We wtorek przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana. W tym dniu nie będzie także Odwiedzin Duszpasterskich (Kolędy).

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków „Kręgu Biblijnego”.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W czwartek, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym oraz przeciwstawiania się komercjalizacji osoby Świętego Mikołaja.

 

 1. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W sobotę, 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 10.00 zostanie odprawiona za Dzieci Maryi. W tym dniu nie będzie tradycyjnej sobotniej adoracji.

 

 1. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 10 do 15 grudnia), aby umożliwić im spowiedź i komunię świętą w okresie przedświątecznym. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub u pań rejonowych. W związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin w styczniu 2019 roku.

 

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Gwareckiej i Lipińskiej.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 ma-ja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku (piątek i sobota) od godz. 10.00 do 20.00, w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak. Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska.

 

 1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Chorzowie zaprasza dziś od godz. 10.00 do godz. 14.00 na VIII Adwentowy Kiermasz Parafialny, który odbędzie przy kościele Marcina Lutra w Chorzowie. Wystąpią między innymi ewangelicki chór z Jaworza oraz Miejska Orkiestra Dęta. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

 

 1. W czwartek, 6 grudnia, odbędzie się Miejskie Strojenie Choinki. Imprezę rozpocznie o godz. 17.00 prze-marsz od Poczty Głównej do Parku Hutników. Od piątku 7 grudnia do niedzieli 9 grudnia również w Parku Hutników będzie miał miejsce Chorzowski Jarmark Świąteczny. W ramach jarmarku w niedzielę 9 grudnia o godz. 14.30 wystąpi nasza sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Można także zakupić Kalendarz Śląski „Z tej ziemi” na rok 2019.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bolesława Jędrzejewska, śp. Marek Olszewski i śp. Edward Czok. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.