Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 2 lipca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipca 2017 roku

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.

 

 1. Także we wtorek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędziecie kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Tym razem temat spotkania będzie brzmiał: „Jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie. Zadośćuczynić za wyrządzone zło”.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W czwartek, 6 lipca odbędzie się pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i osób starszych wiekiem na Jasną Górę. Początek w Częstochowie o godz. 9.30. Dojazd we własnym zakresie.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 9 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.

 

 1. Przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich.

 

 1. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt noclegu w Częstochowie i przewozu bagażu wynosi 120 zł. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

 

 1. Od 17 do 24 marca 2018 roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 4500 złotych (z pełnym wyżywieniem i wszelkimi opłatami). Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotce. Zainteresowanych prosimy o wpisywanie się na wstępną listę w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy o godz. 18.00.

 

 1. W czasie wakacji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.

 

 1. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą, o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.

 

 1. Przypominamy że w lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) jest tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).

 

 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 24 maja obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 

 1. W ostatnich dniach ministranci naszej parafii odnowili salkę w Domu Katechetycznym, zakupili stół bilardowy i inne sprzęty służące rekreacji. Poniesione wydatki opłacili z tak zwanej „Kasy Ministranckiej”. Składamy im za to serdeczne podziękowanie.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Zdzisława Lorenc i śp. Halina Kabus. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.