Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 2 lutego 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2020 roku

 

 

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Świąteczne.
 3. W poniedziałek, 3 lutego, z racji wspomnienia Świętego Błażeja, po Mszach Świętych udzielimy specjalnego błogosławieństwa, prosząc by Bóg uchronił nas od chorób gardła i wszelkich innych chorób.
 4. Także w poniedziałek, od godz. 17.00 do godz. 18.00 w pomieszczeniu naszej Kancelarii Parafialnej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy wszystkich potrzebujących fachowej porady.
 5. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.
 6. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków „Kręgu Biblijnego”.
 7. W środę, 5 lutego, z racji wspomnienia Świętej Agaty, po Mszach Świętych pobłogosławimy chleb.
 8. Również w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
 10. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną. W czasie tej Mszy Świętej dzieciom które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej poświęcimy świece i medaliki.
 11. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji (na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych)
 13. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 10 do 15 lutego). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 14. Od tego tygodnia okazja do spowiedzi świętej w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie w ramach tak zwanego „stałego konfesjonału” znów będzie od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.30 do godz. 17.30.
 15. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Nocnej Adoracji. Polega ono na tym iż zainteresowana osoba wybiera sobie w ciągu miesiąca jedną z godzin nocnych (od godz. 21.00 do godz. 6.00) którą spędza na dowolnej modlitwie wynagradzającej za grzechy świata. Parafian chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej, wybranie terminu i zapisanie się do kalendarza adoracji.
 16. Już dziś informujemy, że w dniach od 1 do 4 czerwca 2020 roku (poniedziałek – czwartek) planowana jest pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej. W czasie wyjazdu pielgrzymi nawiedzą też jeszcze między innymi Jarosław (z Muzeum Ulmów) i Przemyśl. Koszt wyjazdu wynosi ok. 400 złotych. Zakwaterowanie (w Jarosławiu i w Kalwarii Pacławskiej) przewidziane jest w pokojach kilkuosobowych. Zapisu można dokonać w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zaliczka przy zapisie wynosi 100 złotych.
 17. W związku z kończącym się tradycyjnym okresem wykonywania kolęd pragniemy serdecznie podziękować tym którzy w tym czasie przyczyniali się do propagowania tych pięknych melodii i śpiewów między innymi przez organizowanie i udział w różnego rodzaju spotkaniach kolędowych. Dziękujemy panom organistom, chórowi działającemu na terenie naszej parafii i scholi dziecięco-młodzieżowej. Szczególne podziękowanie kierujemy do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej za oprawę muzyczną najważniejszych religijnych wydarzeń okresu bożonarodzeniowego, zorganizowanie tradycyjnego spotkania „Gloria – jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła”, cykl koncertów kolędowych na terenie naszego miasta oraz za rozsławianie naszej parafii poprzez występy w różnych miejscach naszej archidiecezji.
 18. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Kandzia, śp. Maria Kubica, śp. Krystyna Wojczyk, śp. Krystyna Orzeł i śp. Henryk Kiełbasa. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.