Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 2 maja 2021 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2021 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 1. W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym.

 

 1. We wtorek, 4 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Floriana, patrona naszego miasta. Z tej racji o godz. 18.00 zostanie tradycyjnie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Chorzowa oraz strażaków, hutników i metalowców. W związku z tym, że w tej Mszy Świętej będzie mogło uczestniczyć najwyżej 60 osób będzie ona bezpośrednio transmitowana na stronie internetowej naszego sanktuarium (www.swflorian.pl).

 

 1. W maju nie ma środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. W związku z panującą pandemią o uczestnictwie dzieci w tej Mszy Świętej niech zadecydują ich rodzice.

 

 1. W sobotę, 8 maja przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

 1. Za tydzień, w VI Niedzielę Wielkanocną, 9 maja przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Ze względu na panujący stan epidemii, będzie ona miała w tym roku, skromniejszy charakter. Sumę Odpustową odprawimy o godz. 12.00, zaś o godz. 15.15 zgromadzimy się w tym dniu na Nieszporach Odpustowych. W związku z ograniczoną do 60 osób liczbą uczestników Mszy Świętych w naszym kościele, na stronie internetowej naszego sanktuarium, przeprowadzimy bezpośrednią transmisję Sumy Odpustowej.

 

 1. Również w następną niedzielę o godz. 9.00, Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi w Katedrze Chrystusa Króla Mszę Świętą z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej. Pracowników Służby Zdrowia i kapelanów zachęcamy do udziału w tej Eucharystii, natomiast pozostałych wiernych zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem transmisji internetowej lub radiowej (Radio eM).

 

 1. Trwają Nabożeństwa Majowe. Są one odprawiane w skróconej formie i w ścisłym rygorze sanitarnym, w niedziele o godz. 15.15 zaś w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Sprawy związane z Kancelarią Parafialną prosimy załatwiać przede wszystkim telefonicznie (rezerwacja intencji mszalnych – numer 515 936 141, pozostałe sprawy – numery: 32 241 33 35 lub 606 717 040).

 

 1. W związku z obowiązującymi wymogami sanitarnymi w czasie Mszy Świętej nie zbiera się tzw. „Kolekty” ani nie odbywa się tzw. „Ofiara” dookoła ołtarza. Na prośbę parafian pod chórem umieszczona została specjalna skarbonka do której można składać dary pieniężne przeznaczone na potrzeby parafii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy tym, którzy wspierają materialnie naszą wspólnotę parafialną poprzez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000). Wpłaty te pozwalają choć w części pokryć konieczne wydatki, jakie parafia musi ponosić bez względu na przeżywany czas epidemii.

 

 1. W związku z aktualnymi zarządzeniami władz świeckich od wtorku, 4 maja, w naszym kościele w każdej Mszy Świętej może uczestniczyć najwyżej 60 osób. Osoby znajdujące się w kościele powinny zachować pomiędzy sobą odpowiedni dystans i mieć właściwie założone maseczki ochronne.

 

 1. Na prośbę policji pragniemy przestrzec zwłaszcza starszych parafian przed oszustami, którzy próbują rożnymi metodami wyłudzać pieniądze. Przed podjęciem jakiejkolwiek finansowej decyzji najlepiej zasięgnąć porady kogoś z bliskiej rodziny. O każdej próbie wyłudzenia należy też powiadomić jak najszybciej policję. W przedsionku kościoła jest umieszczony specjalny Apel Policji.

 

 1. Prowadzona jest rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chorzowie. Szczegóły rekrutacji zostały umieszczone na stronie internetowej www.fitelberg.pl (kontakt: rekrutacja@fitelberg.pl). O rekrutacji informują także miniplakaty wywieszone w przedsionku naszego kościoła.

 

 1. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Hieronim Jarczewski, śp. Zbigniew Dziwak, śp. Daniel Miler, śp. Stefan Glozowic i śp. Oton Klein. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.