Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 kwietnia 2014

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i Nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Msza Święta o godz. 10.30 będzie sprawowana za dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej oraz za ich rodziny. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie w tym tygodniu wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. Również w czwartek, 24 kwietnia w parafii Świętego Wawrzyńca odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W tym dniu otoczmy tych kapłanów naszą szczególną modlitwą.
 7. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. W tę niedzielę odbędzie się także liczenie wiernych.
 8. Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej.
 9. Rozpoczynamy niezwykły tydzień, który przygotowuje nas bezpośrednio do historycznego wydarzenia jakim będzie w niedzielę 27 kwietnia kanonizacja naszego rodaka błogosławionego papieża Jana Pawła II, który wraz z papieżem Janem XXIII zostanie ogłoszony świętym. W przeddzień tego wydarzenia w sobotę 26 kwietnia o godz. 19.00  zgromadzimy się na modlitewnym czuwaniu w naszym kościele. Będzie wtedy można otrzymać tzw. „Kanonizacyjną Iskrę Bożego Miłosierdzia”. Chętni do jej otrzymania niech przyniosą znicze lub świece.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Tri-duum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy Orkiestrze, która dzięki coraz większemu zaangażowaniu wielu osób rozwija się i towarzyszy naszym uroczystościom. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne, ciasto i ozdoby świąteczne. Dziękujemy Paniom i młodzieży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 11. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Chwastowska i śp. Janusz Bełka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.