Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 listopada 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

 20 listopada 2016 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolektą wesprzemy potrzeby archidiecezji.

 

 1. Zapraszamy na Nieszpory ku czci Chrystusa Króla, które odprawimy o godz. 15.15.

 

 1. Od poniedziałku, 21 listopada rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą. Kolędę rozpoczniemy u mieszkańców ulic: Gwareckiej i Lipińskiej. Potem zaś odwiedzać będziemy parafian mieszkających na poszczególnych ulicach ułożonych w porządku alfabetycznym. Kolejność odwiedzin danego dnia kolędy w tym roku będą wyznaczać zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań. Prosimy o zapoznanie się z poprawionym wywieszonym w gablotce i umieszczonym na stronie internetowej parafii szczegółowym planem Kolędy oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Odwiedzin Duszpasterskich. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na trwające i planowane remonty a zwłaszcza na trwającą gruntowną renowację witraży naszego kościoła. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy że przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele została umieszczona specjalna skrzynka do której można wrzucać intencje modlitewne za żyjących i zmarłych odczytywane w czasie wtorkowego nabożeństwa i środowej nowenny.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W sobotę, 26 listopada o godz. 9.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta za naszych ministrantów i ich rodziny z racji przypadającego w poniedziałek 21 listopada wspomnienia Świętego Tarsycjusza. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także byłych ministrantów oraz rodziców i rodzeństwo ministrantów.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.

 

 1. Informujemy że tak jak w ubiegłych latach Msze Święte roratnie będą w naszym kościele sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można zakupić lampiony na zbliżające się Roraty.

 

 1. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Parafialny Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w niedzielę 27 listopada w przykościelnym ogrodzie przy ulicy Powstańców 13. Kiermasz będzie trwał od godz. 11.00 do godz. 14.30. Na kiermaszu można będzie kupić wieńce adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne. Wystąpią także zespoły: Varia z Zabrza, Be Happy ze Skoczowa oraz dzieci ze szkoły muzycznej z Chorzowa.

 

 1. W dniach od 5 do 8 czerwca 2017 roku pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Czech i Austrii nawiedzając miejsce związane z naszym patronem Świętym Florianem. Zapisy są prowadzone w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Chór działający na terenie naszej parafii ogłasza nabór nowych członków. Wszyscy, którym odpowiada ta forma działania mogą się zgłosić na próby odbywające się zasadniczo w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

 

 1. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można zwiedzić kolejną specjalną wystawę. Tym razem poświęconą szacunkowi dla życia ludzkiego od chwili poczęcia.

 

 1. W związku z trwającym remontem naszego kościoła pragniemy podziękować za prace wykonane w ostatnim czasie. Dziękujemy panu Adamowi Barczakowi za wykonanie osłon kaloryferów i siedzisk oraz panu Marianowi Sirkowi za bezinteresowną pracą przy remoncie przedsionka kościoła.

 

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.