Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 października 2013

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. W modlitwach pamiętajmy o dziełach misyjnych i o misjonarzach. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej.
 3. We wtorek przypada 65 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej zapraszamy scholę na próbę do salki Domu Parafialnego.
 5. W najbliższy piątek kolejną rocznicę swych urodzin będzie obchodził Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszymi modlitwami.
 6. W następny poniedziałek, 28 października będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji przypadającej w tym dniu 52 rocznicy konsekracji naszego kościoła. W przeddzień tej uroczystości w niedzielę, 27 października, o godz. 10.30 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę Świętą za żyjących i zmarłych budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła i parafii. Na tę Mszę Świętą zapraszamy poczty sztandarowe i naszą orkiestrę.
 7. W bocznej nawie naszego kościoła można obejrzeć wystawę prac uczniów Gimnazjum numer 4 poświęconych osobie Błogosławionego Jana Pawła II.
 8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek.
 9. Parafia Świętej Jadwigi informuje, że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów osób zmarłych w 1992 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 1991 roku i lat wcześniejszych będą przekopywane. Od stycznia przyjmowane są rezerwacje grobów osób zmarłych w 1993 roku. Parafia Świętej Jadwigi prosi też wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ulicy Drzymały o jak najszybsze ich uporządkowanie oraz o segregowanie śmieci zgodnie z napisami umieszczonymi na śmietnikach.
 10. Dziękujemy Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej za reprezentowanie nas w dniu 6 października na Pielgrzymce Orkiestr Kalwaryjskich odbywającej się na Górze Świętej Anny. Orkiestrze i dyrygentowi panu Stanisławowi Skrablowi dziękujemy dodatkowo za entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną przed Domem Pielgrzyma świętoanienskiego sanktuarium publiczność koncert, którym rozsławili nasze chorzowskie sanktuarium Świętego Floriana. Ogłaszamy też kolejny nabór do naszej orkiestry. W orkiestrze gra obecnie około 30 młodych ludzi. Orkiestra dysponuje wieloma instrumentami, otrzymanymi i zakupionymi dzięki życzliwości ofiarodawców. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych. Informacje o orkiestrze można uzyskać w salce Domu Parafialnego w każdy wtorek i czwartek w godz. od. 15.00 do 18.00 oraz każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00.
 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gerard Wosz, śp. Erwin Cuber i śp. Marian GruszkaPolecajmy ich miłosierdziu Bożemu.