Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 października 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019 roku

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęcamy aby Nabożeństwa Różańcowe połączyć z przeżyciem Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 

 1. Także we wtorek, 22 października 2019, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II, przypada 71 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych.

 

 1. W piątek, 25 października, przypada 85 rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. Otoczmy go naszymi modlitwami.

 

 1. W najbliższą sobotę, 27 października, na terenie naszej parafii odbędzie się spotkanie Chorzowskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Feniks” z okazji 42 rocznicy działalności, W ramach tego spotkania w naszym Sanktuarium o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta za żyjących i zmarłych członków tego stowarzyszenia oraz za zmarłego wieloletniego kapelana Księdza Bronisława Gawrona.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów renowacji witraży i organów).

 

 1. W następny poniedziałek, 28 października będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji przypadającej w tym dniu 58 rocznicy konsekracji naszego kościoła. W przeddzień tej uroczystości w niedzielę, 27 października, o godz. 10.30 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę Świętą za żyjących i zmarłych budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła i parafii. Na tę Mszę Świętą zapraszamy poczty sztandarowe.

 

 1. Już dziś zapraszamy w środę, 30 października o godz. 18.45 do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo żałobne ofiarowane za bliskich nam zmarłych a zwłaszcza za parafian zmarłych w ostatnim roku. Po nabożeństwie bliscy tych zmarłych będą mogli zabrać znicze i postawić je na ich grobach, jako wyraz parafialnej pamięci modlitewnej.

 

 1. Przyjmujemy zalecania za zmarłych z racji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Można je wypisać na zwykłych kartkach lub pobrać u ministrantów formularz „zalecek”. W tym roku „zalecki’ można składać tylko w Kancelarii Parafialnej oraz przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki wystawionej w naszym kościele przy figurze Świętego Floriana. Dziś skarbonka wystawiona jest także po każdej Mszy Świętej na placu przykościelnym.

 

 1. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi w Chorzowie informuje, że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów z 1998 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 1997 roku i z lat wcześniejszych będą przekopywane. Od stycznia przyjmujemy rezerwacje grobów zmarłych w 1999 roku. Bardzo prosimy również wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ulicy Drzymały o jak najszybsze uporządkowanie grobów. Parafia nie jest bowiem w stanie wywieźć wszystkich śmieci w ostatni dzień przed uroczystościami na cmentarzu. Prosimy też serdecznie o segregowanie śmieci zgodnie z napisami w śmietnikach.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Lepiarczyk i śp. Krystian Bałczyrak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.