Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 września 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20 września 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Jest to także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta zostanie zebrana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie we wtorek o godz. 18.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. Także we wtorek, 22 września 2020 roku po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych numer 13, numer 15 i numer 38 poświęcone sprawom związanym z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna.
 1. W sobotę, 26 września przypadają imieniny Księdza Arcybiskupa – Seniora Damiana Zimonia. Otoczmy go w tym dniu naszą szczególną modlitwą.
 1. W najbliższą niedzielę, 27 września, na wszystkich Mszach Świętych homilię wygłosi nasz wikariusz, Ksiądz Piotr Ryszkiewicz. Po Mszach Świętych udzieli on chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.
 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem oraz przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 1. Ze względu na panującą sytuację epidemii w tym roku będzie tradycyjnej pielgrzymki dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich.
 1. W Kancelarii Parafialnej (w godzinach jej otwarcia) w dalszym ciągu można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2021. Od tego roku zmienił się sposób przyjmowania rezerwacji. Osoba, która pragnie dokonać takiej rezerwacji powinna przynieść i zostawić w kancelarii kartkę na której jest wypisane pełne brzmienie intencji oraz imię, nazwisko, adres i numer telefonu zamawiającego. Ze względów organizacyjnych rezerwacji terminów będzie można dokonywać jedynie osobiście w kancelarii a nie drogą telefoniczną czy mailową.
 1. W październiku rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021. Osoby uczęszczające do VIII klasy szkoły podstawowej i starsze które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu (za wyjątkiem tych które przyjmą sakrament bierzmowania 20 października obecnego roku), powinny wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz należy osobiście pobrać i osobiście oddać wypełniony w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Ostateczny termin składania formularzy upływa w piątek 2 października 2020 roku. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dokonywane przez rodziców i krewnych kandydatów.
 1. W gablotkach został wywieszony plakat z informacją o planowanej kolejnej edycji spotkań „Najlepsze warsztaty dla żon”. Na plakacie podany jest numer telefonu kontaktowego do organizatorów pod którym można uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Prosimy zapoznać się z tą propozycją i skorzystać z niej. Zaproszone są wszystkie żony niezależnie od stażu małżeńskiego.
 1. Po raz kolejny ogłaszamy nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W orkiestrze ma obecnie miejsce pierwsza zmiana pokoleniowa. Część muzyków wybrała grę w innych orkiestrach. W orkiestrze gra obecnie pod opieką pana dyrygenta Krzysztofa Wyciślika około 20 młodych ludzi, zaś kilka osób podjęło w ostatnim czasie naukę gry. Orkiestra dysponuje własnymi instrumentami a nauka gry jest bezpłatna. Prosimy więc zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych Informacje o orkiestrze można uzyskać zasadniczo w salce Domu Parafialnego w każdy wtorek i czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00 oraz każdą sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 lub bezpośrednio u księdza proboszcza. Orkiestra również zaprasza do współpracy takie osoby, które grają bądź grały na instrumentach dętych i są chętne do okazyjnego wsparcia młodych muzyków w czasie różnego rodzaju występów oraz osoby, które chciałyby pomóc nauczyć grać nowych kandydatów.
 1. W zakrystii i w przedsionku kościoła jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”. Można też kupić Kalendarz na rok 2021 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.
 2. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Maria Skiba-Duda. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.